Oblačno
26°
Bratislava
Tadeáš
25.6.2024
Prezident Andrej Kiska: Gorila je mokvajúca rana našej spoločnosti
Zdielať na

Prezident Andrej Kiska: Gorila je mokvajúca rana našej spoločnosti

Google News Button Sledovať správy

BRATISLAVA / Kauza Gorila, ktorá je stará už 10 rokov a vyšetrujú ju päť rokov, je "mokvajúca rana našej spoločnosti". "Je to rana v dôveru ľudí v právny štát," vyhlásil v utorok prezident Andrej Kiska po stretnutí s prezidentom Policajného zboru Slovenskej republiky Tiborom Gašparom.

Prezident Kiska sa minulý týždeň vo štvrtok stretol aj s odchádzajúcim vedúcim tímu, ktorý doteraz Gorilu vyšetroval, Marekom Gajdošom.

Kiska si myslí, že by sa mal urobiť jasný odpočet toho, čo doteraz vieme, čo sa urobilo a prípadne, kde je problém. "Problém treba pomenovať jasne, a to preto, lebo to, čo sa deje v Gorile, ale aj pri iných dlhoročných kauzách, závažne oslabuje dôveru ľudí v štát a vytvára priestor pre nárast nedôvery a extrémizmu," vyhlásil Kiska.

Podľa Kisku musíme vrátiť dôveru ľudí v to, že všetci sme si pred zákonom rovní a každé jedno zlyhanie bude vyšetrené. Očakáva, že odpočet spraví policajný prezident. Hlava štátu je aj za to, aby si všetky zúčastnené strany vypočul aj parlament, vrátane šéfa vyšetrovacieho tímu Gajdoša.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy