Predsedníctvo strany Sieť dosiahlo podľa Procházku konsenzus

10.08.2016 12:02 Noviny.sk Politika
Predsedníctvo strany Sieť dosiahlo podľa Procházku konsenzus Zdroj: SITA
Predseda Siete Radoslav Procházka bude podľa vlastných slov rešpektovať výsledky otvorenej a férovej súťaže o post predsedu strany na sobotňajšom sneme

Predsedníctvo Siete dnes aj za účasti poslancov Národnej rady SR dosiahlo konsenzus na pravidlách rokovania snemu a jednomyseľne osvedčilo aj zoznam delegátov snemu.

"Z mojej strany tým boli splnené všetky povinnosti zabezpečiť riadny priebeh snemu a otvorenú a férovú súťaž na ňom. Teším sa na ňu a jej výsledky budem v plnom rozsahu rešpektovať,“ uviedol podľa vyhlásenia predseda Siete Radoslav Procházka.

Pätica nespokojných poslancov Siete z Platformy za zodpovednú politiku, ktorí na post šéfa strany navrhujú Eduarda Adamčíka, v utorok pripustila, že sa možno nezúčastnia na sobotňajšom sneme v Trnave.

V reakcii na poslancov následne Procházka v utorok uviedol, že volebný poriadok aj zoznam delegátov snemu sa bude schvaľovať v stredu ráno.

Podľa šéfa Siete boli na toto predsedníctvo nespokojní poslanci pozvaní a Adamčík účasť podľa Procházku prisľúbil. "Skutočným dôvodom vyhrážky, že utečú pred otvorenou súťažou na sneme, je ich obava o výsledok tejto súťaže. S prihliadnutím na osobu ich kandidáta je tá obava dôvodná," uviedol v utorňajšej reakcii Procházka.

Zdroj: sita.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:55 NA CHALUPE
17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
16:10 INKOGNITO
17:25 Dvaja nosáči a video
19:35 Profesionáli VIII.
17:10 Áno, šéfe USA III.
18:05 Columbo
20:10 Kosti XI.
17:20 Cesta za pokladom
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
16:35 Slunce, seno, erotika
18:30 Cirque du Soleil: Vzdálené světy
20:15 Car a Matilda