Predsedníctvo strany Sieť dosiahlo podľa Procházku konsenzus

10.08.2016 12:02 Noviny.sk Politika
Predsedníctvo strany Sieť dosiahlo podľa Procházku konsenzus Zdroj: SITA
Predseda Siete Radoslav Procházka bude podľa vlastných slov rešpektovať výsledky otvorenej a férovej súťaže o post predsedu strany na sobotňajšom sneme

Predsedníctvo Siete dnes aj za účasti poslancov Národnej rady SR dosiahlo konsenzus na pravidlách rokovania snemu a jednomyseľne osvedčilo aj zoznam delegátov snemu.

"Z mojej strany tým boli splnené všetky povinnosti zabezpečiť riadny priebeh snemu a otvorenú a férovú súťaž na ňom. Teším sa na ňu a jej výsledky budem v plnom rozsahu rešpektovať,“ uviedol podľa vyhlásenia predseda Siete Radoslav Procházka.

Pätica nespokojných poslancov Siete z Platformy za zodpovednú politiku, ktorí na post šéfa strany navrhujú Eduarda Adamčíka, v utorok pripustila, že sa možno nezúčastnia na sobotňajšom sneme v Trnave.

V reakcii na poslancov následne Procházka v utorok uviedol, že volebný poriadok aj zoznam delegátov snemu sa bude schvaľovať v stredu ráno.

Podľa šéfa Siete boli na toto predsedníctvo nespokojní poslanci pozvaní a Adamčík účasť podľa Procházku prisľúbil. "Skutočným dôvodom vyhrážky, že utečú pred otvorenou súťažou na sneme, je ich obava o výsledok tejto súťaže. S prihliadnutím na osobu ich kandidáta je tá obava dôvodná," uviedol v utorňajšej reakcii Procházka.

Zdroj: sita.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
08:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 Tyran III.
06:35 Tyran III.
07:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:25 Osudová láska
08:00 Z ulice na green
09:45 Asterix a Vikingové