Podozrenia z podvodov? Namiesto čerpania eurofondov úradujeme...

Podozrenia z podvodov? Namiesto čerpania eurofondov úradujeme...

Slovensko má vážny problém s čerpaním eurofondov z programov pre vzdelávanie, vedu a výskum. Prekážkou je priveľa byrokracie. No nie zo strany Bruselu. Polená pod nohy si hádžeme sami, teda slovenské zákony, ktoré nútia našich vedcov a učiteľov namiesto odbornej práce úradničiť. Ministerstvo školstva však tvrdí, že ľady sa pohli.

Audítori sa činili. Pri asi polovici kontrolovaných projektov poznačili podozrenie z podvodu. Bez poznámky sa nezaobišli ministerstvo práce, Európske centrum výchovy a vzdelávania a samozrejme ani Centrum vzdelávania. A práve to patrí podľa šéfky Európskeho sociálneho fondu Zuzany Polačkovej medzi najväčších príjemcov europeňazí.

Kontrolované problematické projekty pochádzajú podľa ESF z čias šéfovania exriaditeľa Sociálnej poisťovne spájaného s exministerkou Vierou Tomanovou. Ivan Bernátek, bývalý šéf Centra vzdelávania MPSVR tvrdí, že on postupoval podľa zákona a chýbajúce dokumenty či nedostatky sú len vizitkou nového vedenia, ktoré si sem dosadzuje neschopných ľudí.

List s výsledkami auditu je však oficiálnym dokumentom a ten hovorí celkom jasne o porušení pravidiel... Pozrite si videoriport!

Zdroj: TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:45 Panelák VII.
09:45 IQ TAXI
08:25 DEDIČSTVO
09:50 Vražedné čísla III.
11:05 Vražedné čísla IV.
08:35 Máša a medveď II.
08:45 Rapotáčik
08:55 Ovečka Shaun IV.
08:10 Ve stínu slávy
09:50 Belmondo
11:45 Tanec s láskou