Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Izabela
9.12.2022
Sme Rodina predstavila po kritike kľúčového plánu obnovy svoj vlastný návrh
Zdielať na

Sme Rodina predstavila po kritike kľúčového plánu obnovy svoj vlastný návrh

BRATISLAVA / Spory okolo kľúčového plánu obnovy pokračujú. Nekritizuje ho iba opozícia. Výhrady má aj koaličná strana Sme rodina. Boris Kollár a jeho ministri dnes predstavili vlastný plán.

Predseda parlamentu Boris Kollár prirovnal plán obnovy Ministerstva financií Eduarda Hegera k omaľovánke alebo k veľkej bubline, ktorú keby prerátali, tak by vyšla na 31 miliárd eur a nie na sedem a pol, ktoré budeme mať k dispozícií. 

Sme Rodina spolu s ďalšími ministrami predstavila svoj plán obnovy. Išlo by v ňom najmä o zelené investície, ktoré by stáli 2,9 miliárd eur. Plán by spočíval z 8+1 moderných nemocníc, modernizácie železníc, 30 tisíc zelených domov, 600 obnovených základných aj stredných škôl alebo 975 moderných zariadení sociálnych služieb. 

Ďalšia časť by mala ísť na reformy, kde by putovalo ďalších 29 miliárd eur. V reformnej časti by šlo o daňovo-odvodovú a dôchodkovú reformou, ktorá by zahŕňala zmenu stavebného zákona, zmenu zákona a o verejnom obstarávaní, reformu justície či reformu verejnej správy. 

Minister financií Eduard Heger predstavil víziu "Moderné a úspešné Slovensko" v pondelok: 

Súvisiace články

Najčítanejšie