Hyenizmus nepozná hranice – varujú banky!

Hyenizmus nepozná hranice – varujú banky!
Banky upozorňujú, že internetoví hackeri zvýšili aktivitu a šíria podvodné e-maily a falošné webstránky. Môžete prísť o peniaze!

Aj v čase celosvetovej pandémie koronavírusu sa nájdu podvodníci, ktorí sa pokúšajú zneužiť situáciu. Slovenská sporiteľňa upozorňuje na podvodné e-maily, ktorými sa podvodníci snažia získať prístupové heslá k elektronickému bankovníctvu klientov. Súčasne aj na falošnú webstránku, ktorá vzbudzuje dojem, že ide o skutočnú prihlasovaciu stránku do Georgea od Slovenskej sporiteľne. Jedna z najväčších slovenských bank, preto upozorňuje klientov, aby boli obozretní a neklikali na linky v podozrivých e-mailoch.

Banka nikdy nepožaduje informácie o účtoch, telefónnych číslach, prihlasovacích údajoch, kódoch do služieb elektronického bankovníctva alebo o platobných kartách. Toto platí pre všetkých. Hacker si môžu na mušku zobrať aj iné banky. Meno odosielateľa podvodného e-mailu sa síce tvári, že je od banky, ale keď sa klient pozrie dôkladne, zistí, že ide o falošnú adresu.

 

Zdroj: SLSP

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Súdna sieň
11:25 Aféry
12:10 INKOGNITO
10:00 Najlepšie svetové videá V.
11:15 Áno, šéfe USA II.
12:15 NOVÁ ZÁHRADA
09:50 Nákupné maniačky
11:10 UHÁDNI MÔJ VEK
12:20 Vražedné Miami
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
08:45 Martin a Venuše
10:35 Góóól! III.
12:20 Princ Krasoň