Rozvod s EÚ trvá niekoľko rokov, život na Slovensku sa nezmení

Rozvod s EÚ trvá niekoľko rokov, život na Slovensku sa nezmení

BRATISLAVA / Do hlasovania ostáva posledných niekoľko hodín a prakticky celý svet čaká na to, ako sa Británia Na krúžkovanie zotrvania Británie v Európskej Únii dnes obyvateľov vyzval aj premiér David Cameron .

Automobilka Jaguar Land Rover dočasne pozastavila výstavbu závodu pri Nitre. Správu priniesla krátko popoludní renomovaná spravodajská agentúra Reuters s odvolaním sa na web autonews.com.

Jaguar Land Rover

Britská automobilka podľa interných zdrojov údajne začala prepočítavať, aký dopad by mal prípadný odchod Británie z Európskej únie. Spoločnosti by to v budúcnosti prinieslo stratu viac ako 1,3 miliardy eur.

Ministerstvo dopravy aj ministerstvo hospodárstva tieto informácie krátko po tom dementovali. Dohoda o investícii pri Nitre naďalej platí. No aj vďaka tejto novinárskej kačici je vidieť, že prípadný Brexit môže mať aj vážne ekonomické dopady na všetky štáty Európskej únie.

O pozastavení výroby automobilky na Slovensku spracoval reportáž Richard Juriš:

Otvorený trh pre tovary

Najideálnejším scenárom pre všetkých by teda bolo, ak by Británia po prípadnom odchode z Únie získala postavenie ako Nórsko, alebo Švajčiarsko - a teda, že by ostal otvorený trh pre tovary a služby, aj pracovný trh pre ľudí.

Do hlasovania ostáva posledných niekoľko hodín a celý svet čaká, ako sa Británia rozhodne. Život na Slovensku sa po piatkovom vyhlásení výsledkov nezmení. 

Koniec sveta

Rozvod s Európskou úniou trvá niekoľko rokov. "Referendum, odobrenie, oznámenie, rokovania, budeme svedkami niekoľkoročného procesu, na konci ktorého sa dozvieme, ako na tom nová Európa bude," vysvetľuje analytik INESS Martin Vlachynský.

"Iba 3 výsledky volieb nás delia od konca sveta v podobe, v akej ho poznáme. Brexit by bol prvým zlým výsledkom, ktorý môže spustiť veci, ktoré si ani nevieme predstaviť," tvrdí politológ Marián Leško.

Na krúžkovanie zotrvania Británie v Európskej Únii obyvateľov vyzval aj premiér David Cameron. Brexit môže údajne vážne ohroziť aj medzinárodný boj proti terorizmu.

Pozrite si dialóg medzi moderátormi Danou Strculovou a Jánom Mečiarom:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Policajti v akcii
10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
09:30 Blázni do zrubov II.
10:30 Zlato v garáži II.
11:05 Plus Mínus
10:10 ZOO
11:45 Nákupné maniačky
13:05 Skutočné príbehy
10:20 Požiarnik Sam IX.
10:30 Okido I.
10:40 Matematické príšerky II.
09:30 Malí letci
11:20 Gagarin
13:25 Ztracená dívka