Zatiahnuté
13°
Bratislava
Levoslav
2.10.2022
Pri hypotéke znižujte z úrokov, nie z nárokov
Zdielať na
Ekonomika

Pri hypotéke znižujte z úrokov, nie z nárokov

Zdroj: ČSOB

BRATISLAVA / Hypotéka je dnes už bežnou súčasťou života ľudí, ktorí riešia potrebu vlastného bývania. Pre mnohých predstavuje dlhodobý finančný záväzok, ktorý musia splácať niekoľko rokov. Existuje však spôsob, ako si dĺžku splácania či výšku samotnej mesačnej splátky môžu hypotékou viazaní ľudia veľmi jednoducho skrátiť, resp. znížiť – prostredníctvom realizácie mimoriadnych splátok. <!-- (c) 2000-2015 Gemius SA version 2.0 Impressions: campaign: ČSOB Banka Hypotéky - navýšenie, placement: /Joj/noviny.sk PR , creative: PR --> <i id="_gde_isndwl_zormdmdmnd" style="display: none !important; visibility: hidden !important"></i> <script type="text/javascript"> (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'gdesk', 'CUQLd8F6SAHijw3Xf1MDz8BpfQDvmwcTZtXiLkYmezr.h7', 'mokgqojhdi', 'egatnannvxkojumocgxqnmrdatlq'], ['viewable', 'gdesk', 'CUQLd8F6SAHijw3Xf1MDz8BpfQDvmwcTZtXiLkYmezr.h7', 'zormdmdmnd', '_gde_isndwl_zormdmdmnd']); </script> <script type="text/javascript" src="//gdesk.hit.gemius.pl/gdejs/xgde.js"> </script>

Mimoriadna splátka hypotéky sa dá uhradiť až do výšky 1,5 % zo zostávajúcej istiny úveru, a to každý mesiac. Navyše, raz za rok môžete v ČSOB predčasne bezplatne splatiť až 20 % zostávajúcej istiny. Realizáciou mimoriadnych splátok hypotéky si môžete znížiť úrok, čoho výsledkom sú následne úspory na mesačných splátkach a tiež skrátenie doby splatnosti úveru. Realizovať mimoriadne splátky môžete jednoducho a rýchlo, cez svoj smartphone alebo tablet, do ktorého si stiahnete aplikáciu ČSOB SmartBanking.

Rýchle posúdenie žiadosti o úver

Ďalšou výhodou hypotéky v ČSOB je rýchlosť v schvaľovaní úveru a možnosť získať 100 % zľavu z poplatku za spracovanie úveru. Peniaze môžete mať k dispozícii už do 2 hodín od schválenia hypotéky. Samozrejmosťou je možnosť uzatvorenia poistenia hypotéky priamo v pobočke ČSOB, v rámci ktorého môžete získať napríklad vyplatenie zostatku nesplateného úveru v prípade trvalej invalidity alebo úmrtia, platenie úverových splátok v prípade práceneschopnosti či straty zamestnania.

Viac informácií o hypotéke s bezplatnými mimoriadnymi splátkami nájdete na www.csob.sk.

Najčítanejšie