Chorú sučku zachránilo jej šteniatko. Elza jej darovala obličku

Chorú sučku zachránilo jej šteniatko. Elza jej darovala obličku

ST. LOUIS / Rovnako ako ľuďom aj psom dokáže niekedy zachrániť ich život iba transplantácia obličiek. V ich prípade neexistujú žiadne zoznamy čakateľov. Psík musí mať skrátka v takej chvíli šťastie na vynaliezavého majiteľa a dobrých ľudí okolo seba.

"Zrazu začala zvracať a úplne prestala prijímať potravu," opisuje Shannon z Mizuri ako sa začali zdravotné problémy sučky menom Star. Po troch rokoch jej opäť začali zlyhávať obličky. "Vyskúšala som úplne všetko, aby som ju zachránila," povedala veterinárka Shannon Flegle.

Nič ale nezabralo. Shannon vedela, že potrebuje zázrak a ten prišiel v podobe skvelého nápadu. Majiteľka Star totiž mala kontakt na majiteľov Elzy, jednej zo Stariných mláďat. "Zavolala mi a povedala, že má bláznivú otázku. Deti boli nadšené predstavou, že sa z Elsy stane hrdinka," povedala majiteľka Elsy Jenny Murray. Tou bláznivou otázkou bolo, či by jej majitelia súhlasili s tým, aby ich sučka zachránila Star a darovala jej jednu zo svojich obličiek. Rodinná rada po chvíli rozhodla. 

Slovo teda dalo slovo a minulý mesiac vykonali na tamojšej veterinárnej klinike nezvyčajnú operáciu - transplantáciu obličky jednej sučky druhej. Všetko sa napokon podarilo na výbornú. Obaja štvornohí miláčikovia sa zotavujú nad očakávanie dobre a ich majitelia sa tešia, že Star je vďaka Elze zachránená.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:20 Šanca na lásku
19:30 ŽREBOVANIE
19:40 Fórky, vtipky XXVIII.
18:30 X Factor Veľká Británia XIV.
20:10 Dr. House V.
21:00 Dr. House V.
19:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
18:40 Osudová láska
20:15 Před půlnocí
22:15 Všechny prachy světa