Blogerka (104) zo Švédska dobýva svet. Je čas žiť, odkazuje

Blogerka (104) zo Švédska dobýva svet. Je čas žiť, odkazuje

ŠTOKHOLM / V 99 rokoch si kúpila počítač, naučila sa na ňom pracovať a dnes sa ako 104-ročná môže nazývať najstaršou blogerkou sveta. O čipernej seniorke v roku 2015 vznikol aj film "Život začína po stovke".

Dagny Carlsson nie je typická storočná žena. Nepotrebuje chodítko, zabúda si načúvací prístroj (aj keď ho nepotrebuje) a každý večer bloguje. O čom, to záleží odo dňa, píše portál rozhlas.cz.

Niekedy spomína na detstvo a vysvetľuje pôvod švédskych tradícií, inokedy radí, ako hospodáriť s osobnými financiami. Rada zdieľa aj svoju záľubu v prírode, cestovaní či varení. Niekedy ukáže, čím si v poslednej dobe vyzdobila svoj domov. Dagny má svoj recept na dlhovekosť. Sú to dobré gény a zvedavosť.

Pod prezývkou Bojan prevádzkuje Dagny svoj blog už viac ako štyri roky. Za tú dobu mal viac ako dva milióny návštevníkov. Vďaka Google prekladaču sa jeho návštevníkmi stávajú čím ďalej tým viac aj ľudia zo zahraničia.

Popularita blogu neunikla ani domácim a svetovým médiám. Svoju fanpage má aj na facebooku a páči sa viac ako sedem tisíc užívateľom.

Dagny Carlesson si zahrala aj v populárnom filme "Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol". Pre 104-ročnú blogerku to bola podľa jej slov príležitosť vynahradiť si nie veľmi príjemné dospievanie.

Podľa rozhlas.cz si Dagny na internetovej zoznamke hľadá aj partnera. Najmä preto, že si od smrti druhého manžela nemala s kým zatancovať. Vtipkuje pritom, že rozhodne nehľadá nič dlhodobého.

Pozrite si trailer k filmu "Život začína po stovke".

Zdroj: noviny.sk, rozhlas.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Pošli ďalej
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie II.
07:15 Prvé oddelenie II.
06:35 Tashiho svet
06:50 Mach a Šebestová na cestách
07:00 Rybičky Flip a Flap
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer