Polojasno
18°
Bratislava
Oliver
7.7.2022
Študent natočil dokument o drogách, v hlavnej úlohe Luky Hoffmann
Zdielať na
Zaujímavosti

Študent natočil dokument o drogách, v hlavnej úlohe Luky Hoffmann

BRATISLAVA / V tohtoročnej celoslovenskej filmovej súťaži Zlatá klapka mimoriadne zaujal krátky dokument s názvom Len to skúsim. Je to film o tom, aké sú drogy naozaj, čo dokážu spôsobiť a ako si nepokaziť život.

Film "Len to skúsim" získal tri nominácie v celoslovenskej súťaži mladých filmových tvorcov Zlatá klapka 2016 v kategóriách réžia, najlepší moderátor a námet a scenár. Vo všetkých týchto kategóriách získal tvorca Richard N.Ch. Schindler druhé miesto.

"Boli to drogy. Najmä kvôli tomu, že som videl, že v mojom okolí je dosť veľa mladých ľudí, ktorí majú o drogy očividný záujem v tom negatívnom zmysle slova," hovorí Richard Schindler.

Luky porozprával o drogách

Osemnásťročný Richard sa rozhodol spraviť dokument o niekom, kto si drogami prežil svoje. "Je to Lukáš Hoffmann. Je úctyhodné, kam sa až vypracoval," hovorí Richard.

Richard Lukyho oslovil e-mailom, jeho prvá reakcia bola, že do filmu nepôjde. Nakoniec si to ale rozmyslel. Luky vo filme hovorí, že nie je pre neho ľahké sa vrátiť na miesta, na ktorých žil ako narkoman.

"Monitorovali sme celý Lukyho život, prišli sme až do jeho súkromia. Rozprávali sme sa s jeho najlepšími kamarátmi, boli sme s ním aj na druhý sviatok vianočný," hovorí Richard N. Ch. Schindler. 

Celý film môžete vidieť TU.

Situácia s drogami

Výroba filmu trvala od novembra, Richard na ňom pracoval s kameramanom Danielom Arthurom Michalicom. Pôvodný názov filmu bol "Nevedomosť zabíja".

Hlavný aktér filmu Lukáš Hoffmann film videl. "Dovolím si povedať, že bol spokojný. Dúfam, že to splnilo aj jeho očakávania," hovorí Schindler.

Podľa Richarda bola motívom filmu najmä situácia s drogami okolo neho. "Hovorí sa síce o nich, ale má to slabý efekt," tvrdí mladý autor.

Autor filmu Richard N.Ch. Schindler:

Súvisiace články