7 tipov, ako sa naštartovať už od rána

7 tipov, ako sa naštartovať už od rána Zdroj: noviny.sk
BRATISLAVA / Stáva sa vám, že každé ráno prosíte budík o posledných 5 minút, kvôli ktorým si potom nestihnete nachystať raňajky či ožehliť košeľu a pripravíte si tak hektické chvíle? Občas asi áno, ale aj tomu sa dá vyvarovať. Aké by mali byť ranné rituály, aby sme boli naštartovaný už od rána?

Ak aj vy patríte k tým, pre ktorých je ráno synonymom náhlenia sa a stresu, spomaľte! Vstávanie a ranné úkony nemusia byť vždy najpríjemnejšie, ale pri správnej organizácii si s nimi zaručene hravo poradíte. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

1. Všetko potrebné si nachystajte už večer

Aby ste predišli rannému stresu, nachystajte si všetko, čo sa dá, už večer. Pozrite si predpoveď počasia a vyberte si vhodné oblečenie vopred. Dôležité veci, ktoré by ste nemali zabudnúť, si uložte na jedno miesto.

Zdroj: noviny.sk

2. Dodržujte pravidelný spánkový režim

Pravidelný režim je to, čo naše telo skutočne ocení. Najlepšie je chodievať spať a vstávať v rovnakú hodinu, pretože organizmus si navykne na cyklus oddychu a aktivity. Spánok by mal trvať aspoň 7 hodín.

3. Povýšte budík na svojho priateľa

Vymyslite si spôsob budenia, ktorý bude pre vás príjemný. Nastavte si ako melódiu obľúbenú pesničku alebo si zaobstarajte špeciálny budík. Po jeho zazvonení sa snažte vstať ihneď a ranné úkony si porobte v pohode. Ak je vás v domácnosti viac, vopred si rozdeľte úlohy, ale napríklad aj časový harmonogram v kúpeľni.

Zdroj: noviny.sk

4. Hydratujte sa

Hneď po zobudení sa napite, pretože telo je po spánku dehydrované. Vhodný je napríklad pohár vlažnej vody s citrónom.

5. Nezabudnite na ranné osvieženie

Doprajte svojmu telu osvieženie. Vyvetrajte spálňu, umyte si tvár studenou vodou alebo skočte rovno do sprchy. Veľké divy dokáže ranná rozcvička. Aj zostava, ktorá trvá len pár minút vás preberie a rozhýbe.

6. Vychutnajte si raňajky

Všetci vieme, že ráno nie je nič dôležitejšie, ako vyvážené raňajky. Ale chcete si ich aj užiť? Vyskúšajte napríklad cereálne sušienky BeBe Dobré ráno Mazané, ktoré sú natreté tenkou vrstvou lahodného krému v príchutiach kakaové s lieskovými orieškami alebo mliečne s príchuťou medu. Raňajky sú hotové hneď! BeBe Dobré ráno stačí už len doplniť o biely jogurt, kúsok ovocia, nápoj a máte pripravené kompletné raňajkové menu.

Zdroj: noviny.sk

7. Potešte sa niečím chutným

Začnite deň s chutnou dobrotou, ktorá vám urobí dobrú náladu. Zároveň sa vám bude jednoduchšie vstávať, pretože sa budete na ňu tešiť. Pamätajte na to, že ako sa ráno naladíte, taký budete mať celý deň.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:50 Hriešny tanec
00:00 Paranormálne záhady V.
01:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ STRIHÁK
20:30 Mariňák 4
22:50 Cesta bojovníka
01:00 Simpsonovci V.
21:55 Dr. House VII.
22:55 Dr. House VII.
23:55 Myšlienky vraha III.
22:05 Kúzlovanie
22:15 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam IX.
21:55 Vzkaz v láhvi
23:55 Zápočet z přežití
01:20 Vražedná náruč