Pád lietadla pri Trogire vystrašil dovolenkujúcich Slovákov

Pád lietadla pri Trogire vystrašil dovolenkujúcich Slovákov

KASTEL STAFILIC / Vo štvrtok podvečer sa v Slovákmi vyhľadávanom Chorvátsku zrútilo lietadlo. A to neďaleko obľúbenej destinácie Trogir. Pri nešťastí zomreli dvaja ľudia. Pád stroja zachytili dovolenkári, ktorí oddychovali na pláži.

Na pláži bolo v čase havárie približne dvesto dovolenkárov, medzi nimi i Slováci, pre ktorých je Chorvátsko jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácii.

Turisti si všimli, že lietadlo letí nízko. "Pilot sa to ešte snažil vyrovnať," opisuje situáciu Slovenka Petra Karičková. Podľa svedkov krátko pred zrútením zachytilo prístrešok jedného z hotelov, a preto došlo k pádu. 

Traja pasažieri

Pilot sa po náraze chcel vyhnúť dovolenkárom na pláži, a tak sa v poslednej chvíli stočil so strojom k betónovej terase hotela.

K troskám okamžite pribehli ľudia. "Medzi prvými Slováci, Česi a Maďari," uviedol Slovák Marek Karička. Snažili sa pomôcť pasažierom v lietadle. V čase nehody sedeli v stroji tri osoby.

Dve zomreli a jeden pasažier skončil s vážnymi zraneniami v nemocnici v Splite.

Zdroj: Facebook/Marek Karička

Splitská polícia zatiaľ totožnosť obetí nepotvrdila. Potvrdila len, že telo druhej obete našli uviaznuté v pilotnej kabíne v mori.

Príčiny havárie už vyšetruje miestna polícia.

Slovenské more

Iba 40 percent Slovákov sa v roku 2015 cez leto chystá na dovolenku. Najžiadanejšou zahraničnou dovolenkovou destináciou Slovákov je aj tento rok Chorvátsko.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý v máji robila agentúra TNS Slovakia prostredníctvom internetu na vzorke 1 000 respondentov.

V Chorvátsku sa zrútilo lietadlo s troma pasažiermi, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem