Zabil som Nemcova. Bol proti moslimom, tvrdí Čečenec

Zabil som Nemcova. Bol proti moslimom, tvrdí Čečenec

MOSKVA / V súvislosti s vraždou ruského opozičného politika Borisa Nemcova zadržali päť mužov. Na sociálnej sieti Twitter to v nedeľu oznámil hovorca vyšetrovateľov Vladimir Markin. Dvoch už obvinili z vraždy, jeden z nich sa k účasti na atentáte priznal. Zaur Dadajev povedal, že Nemcova zabil kvôli jeho protimoslimským výrokom, uviedol Kommersant.

Podľa ruských médií sa Dadajev k vražde Nemcova priznal a prezradil aj svoj motív, píše IB Times. Nemcov sa podľa neho často negatívne vyjadroval na adresu moslimov a ich náboženstva.

Dadajev sa o výrokoch zavraždeného politika dozvedel v januári a ako silne veriači človek nedokázal prekonať túžbu po pomste.

Opozícia islamistickej stope neverí a obáva sa, že pravý vinník politikovej vraždy nebude potrestaný.

Jeden sa priznal, ďalší vinu popiera

Hovorca ruskej kontrarozviedky Alexander Bortnikov informoval o zadržaní dvoch mužov ešte v sobotu. Ide o Anzora Gubaševa a Zaura Dadajeva.

V nedeľu ich súd obvinil zo zosnovania vraždy. Dadajev sa k účasti na vražde priznal. Gubašev naopak vinu popiera, píše The Independent.

Zástupca veliteľa

Agentúra RIA Novosti citovala ingušského bezpečnostného šéfa, podľa ktorého Dadajev slúžil desať rokov v jednotke spadajúcej pod čečenské ministerstvo vnútra a bol zástupcom veliteľa. Gubašev pracoval v súkromnej bezpečnostnej agentúre v Moskve.

Ďalším zadržaným je podľa ruských médií Gubaševov mladší brat Šagid. Všetci majú pochádzať z Čečenska a zatkli ich v susednej ruskej autonómnej republike Ingušsku.

Totožnosť štvrtého a piateho muža odhalila polícia popoludní. Ide o Čečenska Tamerlana Eškerhanova a Ramzana Bakhajeva. Na všetkých uvalil súd väzbu.

Ďalší podozrivý zahynul počas zatýkania v čečenskej metropole Groznem. Muž použil proti policajtom granát a ďalším spáchal samovraždu.

Pozrite si priloženú reportáž Jany Koudelovej:

Zdroj: noviny.sk, The Independent

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 Policajti v akcii
06:25 Prvé oddelenie
06:40 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Vánoční okouzlení
08:20 Já, kocour
10:05 Slunce, seno, erotika