V Žiline budujú avantgardný chodník, magistrát za to viní poslancov

V Žiline budujú avantgardný chodník, magistrát za to viní poslancov

ŽILINA / V centre mesta nájdete chodník, ktorý by sme síce mohli nazvať rozličnými prívlastkami, ale určite sa nedá prehliadnuť. Cestári na ňom nechtiac vytvorili nezvyčajné tvary. Teraz sa vedú dohady či ide o umelecké dielo alebo zbabraná robota.

Chodník na žilinskej ulici Veľká Okružná, miestami pôsobí tak, akoby ho navrhol nejaký avantgardný umelec. "Sú to také zaujímavé tvary, už dlhšie uvažujem, že keď bude primerané osvetlenie tak tu nafotím takú abstrakciu," vyjadril sa k oprave chodníka umelecký fotograf Milan Veliký. "Podľa mňa je dobré, že je to takýto chodník. Prečo by mali byť všetky chodníky rovnaké, keď tento môže byť iný, cikcakovitý," povedal obyvateľ mesta. Vysvetlenie prečo tak vyzerá, je však úplne obyčajné. Cestári len dodržiavajú svoj stanovený postup prác. Ukladajú asflalt tam, kde vznikli ryhy, keď stavbári robili verejné osvetlenie. 

"Menili sme nové stožiare verejného osvetlenia, ktoré sú napojené na nové káble. Bez výkopových prác sa to teda nedalo," vysvetlil Pavol Čorba vedúci tlačového odboru Mestského úradu v Žiline. "Nie je to nič príjemné, keď vidíte aký je ten chodník zaplátaný, chodíte po ňom a rovno pri hlavnom ťahu," okomentovala vzniknutú situáciu obyvateľka mesta. 

Predstavitelia mesta vravia, že toto je iba dočasné riešenie. Chodník museli provizórne opraviť, aby tadiaľ ľudia mohli bezpečne chodiť. Estetika teda nateraz ide bokom. Zástupcovia radnice sľubujú, že toto nie je konečná podoba chodníka, vraj na jeseň sa to zmení. "Bude sa na tomto chodníku meniť v zmysle investičného plánu asfalt, čiže bude nanovo vyasfaltovaný po celej šírke," uviedol Čorba .

Magistrát tvrdí, že táto situácia vznikla pretože mestskí poslanci neschválili naraz dve významné investície, teda rekonštrukciu verejného osvetlenia a obnovu chodníkov. Cestári sa na túto ulicu budú musieť preto vrátiť znova. 

Pozrite si archívnu reportáž o nebezpečnej ceste k hranici:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:25 ZLATÁ MASKA
15:05 Woody Woodpecker
17:10 Prázdniny Mr. Beana
13:35 Prepáč, si ženatý
15:50 Brácha za všechny peníze
17:45 Áno, šéfe! USA V.
13:35 Keď je pečenie umenie IV.
14:10 Keď je pečenie umenie IV.
14:45 ZÁCHRANÁRI
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
12:55 Věčně mladá
14:55 S tváří anděla
16:50 Maggie má plán