Oblačno
Bratislava
Emil
31.1.2023
Nehoda pri Liptovskom Hrádku. Zasahoval vrtuľník
Zdielať na
Žilina

Nehoda pri Liptovskom Hrádku. Zasahoval vrtuľník

Archívne video

LIPTOVSKÝ HRÁDOK / Krátko po jednej hodine sa na ceste medzi Vavrišovom a Liptovským Hrádkom zrazili dve autá.

Nehoda sa stala medzi Vavrišovom  a Liptovským Hrádkom. Po čelnej zrážke skončili obe autá v kríkoch mimo cesty. Podla svedkov išlo jedno auto z diaľnice pričom nedalo prednosť autu idúcemu po hlavnej ceste. Všetci účastníci nehody skončili v nemocnici. Jedného prevážal vrtuľník. Účastníkom nehody je podľa informácií televízie JOJ z prostredia vyšetrovania primátor Dubnice nad Váhom.

Lekár leteckých záchranárov na mieste ošetril 61-ročného vodiča jedného z áut, ktorý bol krátkodobo v bezvedomí a sťažoval sa na bolesť hrudníka. Po preložení na palubu vrtuľníka bol v stabilizovanom stave letecky prevezený do nemocnice v Liptovskom Mikuláši," opisuje hovorkyňa Air transport Europe Zuzana Hopjaková.

"Sme trochu otrasení, nás pozorujú, nič extra," povedal primátor Jozef Gašparík. Presné okolnosti nehody, ktorá sa paradoxne stala v križovatke s veľmi dobrým výhľadom, prešetrujú policajti. "V ďalšom konaní bude prioritou skúmať možnosti zabránenia nehodovému deju zo strany jeho účastníkov," vysvetľuje súdny znalec z odboru cestná doprava Stanislav Chomo. 

Súvisiace články