Mikuláš
6.12.2022
Smrteľná nehoda. Zrážku neprežil jeden človek
Zdielať na

Smrteľná nehoda. Zrážku neprežil jeden človek

LIPTOVSKÝ HRÁDOK / Popoludní sa medzi mestom Liptovský Hrádok a obcou Hybe stala tragická dopravná nehoda.

"Hasiči už viac ako hodinu zasahujú pri dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel, ktorá sa stala na štátnej ceste I/18 v katastri obce Hybe, okres Liptovský Mikuláš. Vo vozidlách sa viezli 4 osoby. Jednu z nich museli z havarovaného vozidla vyslobodzovať privolaní hasiči, ktorí jej aj napriek okamžitej resuscitácii nedokázali pomôcť a svojim zraneniam podľahla. Ostatní traja účastníci nehody utrpeli zranenia rôzneho rozsahu," informuje hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová. 

"Dve osoby ťažko zranené sa nachádzali mimo automobilov, jedna sa nachádzala vnútri. Túto sme vytiahli z auta a začali sme ju oživovať," povedal veliteľ zásahu Dušan Sabaka.

Dve ťažko zranené ženy, ktoré sa taktiež viezli v červenom Renaulte skončili s vážnymi zraneniami v nemocniciach. Jenu z nich prevážal záchranársky vrtuľník. "Účastníčky nehody v jednom z vozidiel neboli pripútané, je prípustné, že keby boli pripútané, tak následky nehody by boli menej fatálne," povedal súdny znalec Stanislav Chomo.

Zatiaľ sa nedá s istotou povedať ani to, ktorá zo žien sedela v osudný okamih za volantom. V Mercedese sedel len vodič. Aj on skončil so zraneniami v nemocnici. 

noviny.sk

Súvisiace články