Pri vyšetrovaní na pacientku spadol röntgen. Zraneniam podľahla

Pri vyšetrovaní na pacientku spadol röntgen. Zraneniam podľahla

ÚSTÍ NAD LABEM / Až neuveriteľná tragédia sa stala dnes v nemocnici v českom Ústí nad Labem. Na pacientku pri vyšetrení spadol rentgen. Osemdesiat ročná žena na mieste zomrela. Ako sa také niečo mohlo stať, zisťovali kolegovia z FTV Prima.

Pri banálnom vyšetrení pľúc na pacientku spadol kus röntgenového prístroja. Pre zranenia, žiaľ, žena zomrela. K nehode došlo v hlavnej budove nemocnice. "V doobedných hodinách nám oznámili úmrtie osemdesiatročnej pacientky na oddelení röntgenu Masarykovej nemocnice. Prípad si prevzala služba kriminálnej polície a vyšetrovania," informovala hovorkyňa polície Veronika Hyšplerová.

Na pacientku vraj mala spadnúť uvoľnená pojazdná súčasť prístroja, ktorá váži niekoľko desiatok kilogramov. Aj napriek snahe lekárov sa ženu nepodarilo zachrániť. Zomrela priamo na mieste. Prístroj je pritom iba dva a pol roka starý a v záruke. Prečo sa nešťastie stalo, je teda záhadou. Denne vyšetril  asi stovku pacientov. "Nevieme si to vysvetliť. technická kontrola prebehla v júni," vysvetľuje riaditeľ nemocnice Josef Liehne. Ďalšie informácie z dôvodu vyšetrovania polícia zatiaľ neposkytla. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, FTV Prima

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:10 Prázdniny pre psa
12:00 Let Fénixa
14:20 Princ z Perzie: Piesky času
10:25 Dnes ja, zajtra ty!
12:45 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:30 X Factor Veľká Británia XIV.
09:50 Naj bývanie Miami
12:00 Skorumpovaní poliši
13:15 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
10:35 Sherm a jeho mikróby
10:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
11:05 Fix a Foxi
09:15 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
11:00 S tváří anděla
12:55 Počátek Země Nezemě