Syna bil a kopal, chodil špinavý a pomočený. Miroslav pozná svoj trest

Syna bil a kopal, chodil špinavý a pomočený. Miroslav pozná svoj trest

TRENČÍN / Sériový vrah zo Zliechova, ktorý podľa doterajšieho vyšetrovania údajne zavraždil minimálne troch ľudí, sa postavil pred sudcu. Na okresný súd v Trenčíne ho eskortovali spolu s jeho družkou. Nezodpovedal sa ale za vraždy, ale za to, čo viac ako rok a pol robil svojmu synovi. Podľa obžaloby ho spolu s družkou týrali. Vypočuli si rozsudok.

Tridsaťdeväťročný Miroslav a jeho družka sa na okresnom súde v Trenčíne zodpovedali z týrania malého chlapčeka.Oboch strážili po zuby ozbrojení kukláči. Sudca z procesu vylúčil verejnosť. Chcel tým ochrániť záujmy maloletého chlapca. Toho podľa obžaloby týrali viac ako rok a pol.

"Opakovane ho slovne urážali, vyhrážali sa mu bitkou, tým, že pôjde do väzenia, obvinený ho bil a kopal," opisuje predseda senátu. Podľa obžaloby ho neustále vyhadzovali na ulicu. Nesmel sa voľne pohybovať po byte.

"V čase keď všetci jedli, on musel sám jesť vo svojej izbe, chodil špinavý aj pomočený," pokračuje predseda. K vtedy osemročnému chlapčekovi sa kruto správal nielen jeho otec, ale aj nevlastná mama Lucia.

Obžalovaná sa podľa jej obhajkyne chcela o chlapca riadne starať. Podľa jej slov jej v tom bránil obžalovaný.

"Ona sa snažila o toho chlapca postarať. Bolo preukázané, že zo strany biologického otca jej v tom bolo bránené, boli tam útoky, nadávky, asi rezignovala," hovorí obhajkyňa obvinenej Anna Žedényiová. Obaja pred sudcom hneď na začiatku vyhlásili, že nepopierajú spáchanie trestného činu.

Vďaka tomuto vyhláseniu im súd mimoriadne znížil trest. Hrozilo im 7 až 12 rokov. Z pojednávacej miestnosti odchádzali spokojní. "Za to sa odcudzujú na 5 rokov nepodmienečne," vyriekol predseda senátu. Miroslavovi hrozí doživotie. Zo sveta mal zniesť dve ženy, jedného muža a iba 1,5 ročné dievčatko.

"Jeho obete boli likvidované spálením, ten priebeh je brutálny, ja ho nechcem konretizovať," rozpráva Peter Hraško z prezídia policajného zboru. Svoje obete spálil a popol vysypal na lúku na konci obce Zliechov. Zatiaľ je obvinený z troch úkladných vrážd.

V tejto americkej rodine boli deti dokonca priviazané reťazami:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 NOVINY
18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
17:25 Najlepšie svetové videá V.
18:25 Áno, šéfe USA III.
19:30 Profesionáli III.
16:55 Presne takto o rok
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
17:25 Ovečka Shaun III.
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Knihy od Stonožky
16:45 Srdce na správném místě
18:25 Děkan Spanley
20:15 Nebezpečná laskavost