Polojasno
13°
Bratislava
Edita
26.9.2022
Dopravná nehoda si vyžiadala život 19-ročného mladíka
Zdielať na
Prešov

Dopravná nehoda si vyžiadala život 19-ročného mladíka

ROŽKOVANY / K smrteľnej dopravnej nehode došlo v stredu v noci v obci Rožkovany v okrese Sabinov. Zomrel pri nej mladý 19-ročný vodič, tri spolujazdkyne utrpeli ťažké poranenia a sú v umelom spánku.

"K nehode došlo krátko pred pol desiatou v noci za križovatkou s obcou Miľpoš. Motorové vozidlo Honda Civic jazdiace v smere na Lipany pri predchádzaní vozidla Škoda Fabia narazilo pri zaradení do pravého jazdného pruhu prednou časťou do vozidla vedeného 21-ročným vodičom z Bodoviec," informoval hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove Daniel Džobaník.

Dôsledkom toho Škoda Fabia zišla z cesty a narazila do stromu, pričom sa auto následne odrazilo späť na cestu, kde zostalo stáť. Vozidlo Honda Civic po kontakte takisto zišlo z cesty, kde narazilo prednou časťou auta do iného stromu a zostalo stáť na trávnatom poraste.

Dôsledkom zrážky utrpel 19-ročný vodič Hondy Martin F. z Bodoviec zranenia, ktorým v noci v prešovskej nemocnici podľahol. Jeho tri spolujazdkyne vo veku 15 až 17 rokov z Bodoviec a Šarišských Sokoloviec utrpeli ťažké poranenia a sú v umelom spánku hospitalizované na ARO Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove.

"Rozsah ich poranení je zatiaľ neznámy,“ uviedol Džobaník s tým, že 21-ročný vodič ani jeho 19-ročný spolujazdec vo vozidle Škoda Fabia pri zrážke neutrpeli žiadne zranenia. "Dychová skúška u vodiča Fabie bola negatívna, u nebohého vodiča bol nariadený odber krvi a zároveň bude vykonaná zdravotnobezpečnostná pitva. Autá pre účely vyšetrovania zaisťované neboli,“ dodal policajný hovorca. Celková hmotná škoda na vozidlách je päťtisíc eur. Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Zdielať na

Súvisiace články