Ďalší problém pre Noru Kabrheľovú. Dôvodom sporu je nehnuteľnosť v centre Košíc

Ďalší problém pre Noru Kabrheľovú. Dôvodom sporu je nehnuteľnosť v centre Košíc

KOŠICE / Košickej podnikateľke Nore Kabrheľovej pribudol ďalší prípad. Tentoraz ju prokuratúra obžalovala z trestného činu poškodzovania veriteľa. Ide o spor podnikateľky s prezidentkou Spoločnosti ľudí dobrej vôle ohľadom nehnuteľnosti v centre Košíc. O prípade informoval denník Korzár.

rokuratúra v Košiciach v týchto dňoch ukončila vyšetrovanie prípadu a podala obžalobu na súd. Ide už o tretí prípad známej podnikateľky, ktorým sa zaoberajú košické súdy. Kabrheľová ešte v roku 2003 predala štvrtinový spoluvlastnícky podiel v budove na Mäsiarskej ulici v Košiciach humanitárnej organizácii Spoločnosť ľudí dobrej vôle. O tomto prevode neskôr súdy rozhodli, že je neplatný. Nerešpektovala totiž predkúpne právo ostatných spoluvlastníkov.

Nevyplatený dlh

"Obvinená následne nechala zriadiť záložné právo na svoj podiel pre tretiu osobu, od ktorej si požičala peniaze a keďže tie peniaze nevrátila, veriteľ previedol svoj podiel na inú osobu," informuje Milan Filičko, hovorca krajskej prokuratúry. Kabrheľová organizácii kúpnu cenu ale nevrátila . Pri podpise zmluvy mala prevziať od prezidentky Spoločnosti ľudí dobrej vôle sumu 4,5 milióna slovenských korún, teda takmer 150 tisíc eur .

"Keď teda tvrdí, že som bola dlžník, prečo neurobila to, že mi mala dať kľúče od nehnuteľnosti a zablokovať túto čiastku v prospech seba, ako veriteľ, neurobila to," reagovala Nora Kabrheľová. Ku krokom v prípade sa vyjadrila aj prezidentka spoločnosti, Iveta Liberková. "Nehnuteľnosť sme nedali zabezpečiť preto, lebo sme mali niekoľko jednaní s pani Mojsejovou vtedy a jednoducho dohoda bola jasná, zabezpečí buď peniaze alebo prevod nehnuteľnosti, ktorá bola kúpená."

Účelové obvinenia

Obvinenie podnikateľka považuje za účelové. Podľa nej neexistuje žiadny listinný dôkaz, že dlhovala spoločnosti peniaze. Prezidentka spoločnosti údajne tri roky užívala budovu bezplatne, mali takú dohodu. "Je to len vykonštruované a je to pomsta prokurátora voči mojej osobe," tvrdí Nora. Podnikateľke ale v prípade uznania viny hrozí tri až osem rokov za mrežami. 

Pozrite si archívnu reportáž o predchádzajúcej kauze N. Kabrheľovej: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:15 Panelák
06:00 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:25 Angelika
07:25 Růžový a černý
09:20 Slunce, seno, erotika