Cestoval domov a pri Prešove dostal mikrospánok, autá skončili mimo cesty

Cestoval domov a pri Prešove dostal mikrospánok, autá skončili mimo cesty

PREŠOV / Nehodou pred Prešovom sa skončila jazda muža, ktorý domov sviatky cestoval zo Švajčiarka. Dlhá cesta ho zmohla natoľko, že na diaľnici zaspal za volantom. Jeho vozidlo narazilo do auta idúceho pred ním a obe skončili mimo cesty.

Stalo sa to na severnej D1. Do Prešova to už boli sotva dva kilometre. Vodič červenej Fabie videl v spätnom zrkadle rýchlo sa približujúce auto. Ani vo sne by mu nenapadlo, že nezabrzdí.

"Som si myslel, že to nejaký frajer ide ku nám. Že sa na nás natlačí a hneď obehne," opisuje šofér Fabie. Vodič za volantom auta so švajčiarskym evidenčným číslom mal namierené domov na sviatky. Mal plný kufor darčekov. Čo sa stalo, si nepamätá. Dostal mikrospánok.

"Zaspal som," povedal šofér Subaru. "Po našom príchode boli osoby mimo vozidla. Bola poskytnutá predlekárska pomoc," uviedol veliteľ zásahu Jozef Balaž. 

"Dvaja účastníci dopravnej nehody odmietli ošetrenie. Tretia účastníčka mala poranenú panvu,“ informuje hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. Nikto z nich si takto sviatky nepredstavoval. Zranená ženu previezli záchranári do prešovskej nemocnice. Bola to silná rana. Pri pohľade na autá je šťastím, že obom vodičom sa akoby zázrakom nič nestalo. Ten, ktorý zaspal nabral takú rýchlosť, že aj po zrážke so zlomenou nápravou vyletel hore prudkým svahom pri diaľnici.

"U oboch vodičov bola vykonaná dychová skúška s výsledkom negatívnym," povedala hovorkyňa košických policajtov Jana Migaľová. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:05 POLICAJTI V AKCII
05:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:00 Vyvolení - Dom snov
06:50 PÁLI VÁM TO
05:10 Súdna sieň
05:50 TIPOS INFO
05:55 POLICAJTI V AKCII
05:05 Robošváb III.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:35 Cvokař
08:30 Nowhere Boy
10:15 Angele a Tony