Cestoval domov a pri Prešove dostal mikrospánok, autá skončili mimo cesty

Cestoval domov a pri Prešove dostal mikrospánok, autá skončili mimo cesty

PREŠOV / Nehodou pred Prešovom sa skončila jazda muža, ktorý domov sviatky cestoval zo Švajčiarka. Dlhá cesta ho zmohla natoľko, že na diaľnici zaspal za volantom. Jeho vozidlo narazilo do auta idúceho pred ním a obe skončili mimo cesty.

Stalo sa to na severnej D1. Do Prešova to už boli sotva dva kilometre. Vodič červenej Fabie videl v spätnom zrkadle rýchlo sa približujúce auto. Ani vo sne by mu nenapadlo, že nezabrzdí.

"Som si myslel, že to nejaký frajer ide ku nám. Že sa na nás natlačí a hneď obehne," opisuje šofér Fabie. Vodič za volantom auta so švajčiarskym evidenčným číslom mal namierené domov na sviatky. Mal plný kufor darčekov. Čo sa stalo, si nepamätá. Dostal mikrospánok.

"Zaspal som," povedal šofér Subaru. "Po našom príchode boli osoby mimo vozidla. Bola poskytnutá predlekárska pomoc," uviedol veliteľ zásahu Jozef Balaž. 

"Dvaja účastníci dopravnej nehody odmietli ošetrenie. Tretia účastníčka mala poranenú panvu,“ informuje hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. Nikto z nich si takto sviatky nepredstavoval. Zranená ženu previezli záchranári do prešovskej nemocnice. Bola to silná rana. Pri pohľade na autá je šťastím, že obom vodičom sa akoby zázrakom nič nestalo. Ten, ktorý zaspal nabral takú rýchlosť, že aj po zrážke so zlomenou nápravou vyletel hore prudkým svahom pri diaľnici.

"U oboch vodičov bola vykonaná dychová skúška s výsledkom negatívnym," povedala hovorkyňa košických policajtov Jana Migaľová. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
14:35 MacGyver
16:45 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
17:10 Simpsonovci XX.
14:30 Vražedné Miami
15:30 Graceland III.
16:30 C.S.I.: Kriminálka Miami
14:30 Robošváb
14:55 Sherm a jeho mikróby
15:10 Bobove dobrodružstvá na pláži
13:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
15:10 Absurdistán
16:55 Žena z mých snů