Na zlú situáciu na Orave reagovalo aj ministerstvo obrany. Na pomoc vyslali vojenského kaplána

Na zlú situáciu na Orave reagovalo aj ministerstvo obrany. Na pomoc vyslali vojenského kaplána

ORAVA / Na zlú situáciu na Orave reagovalo aj ministerstvo obrany a poslalo posilu. Zaškolení vojaci pracujú celé dni v teréne. Spolu s hygienikmi môžu vojsť aj na súkromný pozemok a skontrolovať nakazených, či dodržiavajú karanténu. Zvládať ťažkú situáciu pomáha aj duchovný kaplán z 11-steho mechanizovaného práporu.

V Klíne na Orave pomáhali hygienikom aj vojaci. "Z duchovného hľadiska som tu, aby som podporil všetkých," povedal Ján Ostapčuk, starší kaplán 11.mechanizovaného práporu v Martine.

Každý deň chodia po oravských dedinách a kontrolujú dodržiavanie jednotlivých opatrení. Vojaci pri kontrolách dodržiavajú odstup, aby neohrozili ani seba. Hoci kontrola prebieha hladko, kaplán si myslí o obyvateľoch Oravy len to dobré. "Ľudia sú v pohode, my len robíme asistenciu úradu zdravotníctva. Keď sme u niekoho, sa aj porozprávame, niekedy zľahčíme tú situáciu," vyjadril sa  Ostapčuk.

"Štýl duchovného komunikácie je iný ako rádového vojaka," Martin Roš, poručík 11.mechanizovaného práporu v Martine. "Povzbudzujem aj ostatných vojakov hlavne svojou prítomnosťou, že som tu, treba sem tam vedieť aj zažartovať s nimi," skonštatoval Ostapčuk.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:35 ZLATÁ MASKA
12:20 MILÁČIKOVO
13:00 VIP Nákupné maniačky s Norou Mojsejovou
09:55 NOVÉ BÝVANIE
11:00 NOVÉ BÝVANIE
12:25 Voda pre slony
10:00 Áno, šéfe USA VI.
11:00 Áno, šéfe USA VI.
12:25 Kto porazí šéfkuchára
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
09:55 Půlnoční láska
11:35 Sladko-slaná láska
13:15 Životy svatých 1/2