Na zlú situáciu na Orave reagovalo aj ministerstvo obrany. Na pomoc vyslali vojenského kaplána

Na zlú situáciu na Orave reagovalo aj ministerstvo obrany. Na pomoc vyslali vojenského kaplána

ORAVA / Na zlú situáciu na Orave reagovalo aj ministerstvo obrany a poslalo posilu. Zaškolení vojaci pracujú celé dni v teréne. Spolu s hygienikmi môžu vojsť aj na súkromný pozemok a skontrolovať nakazených, či dodržiavajú karanténu. Zvládať ťažkú situáciu pomáha aj duchovný kaplán z 11-steho mechanizovaného práporu.

V Klíne na Orave pomáhali hygienikom aj vojaci. "Z duchovného hľadiska som tu, aby som podporil všetkých," povedal Ján Ostapčuk, starší kaplán 11.mechanizovaného práporu v Martine.

Každý deň chodia po oravských dedinách a kontrolujú dodržiavanie jednotlivých opatrení. Vojaci pri kontrolách dodržiavajú odstup, aby neohrozili ani seba. Hoci kontrola prebieha hladko, kaplán si myslí o obyvateľoch Oravy len to dobré. "Ľudia sú v pohode, my len robíme asistenciu úradu zdravotníctva. Keď sme u niekoho, sa aj porozprávame, niekedy zľahčíme tú situáciu," vyjadril sa  Ostapčuk.

"Štýl duchovného komunikácie je iný ako rádového vojaka," Martin Roš, poručík 11.mechanizovaného práporu v Martine. "Povzbudzujem aj ostatných vojakov hlavne svojou prítomnosťou, že som tu, treba sem tam vedieť aj zažartovať s nimi," skonštatoval Ostapčuk.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Nákupné maniačky
06:05 Skutočné príbehy
06:55 Skutočné príbehy
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:20 Černí baroni
08:10 Tankový prapor
09:40 Romantici