Oblačno
20°
Bratislava
Anabela
20.8.2022
Chystáte sa stráviť dni pri vode? Toto sú teploty vybraných vodných plôch
Zdielať na

Chystáte sa stráviť dni pri vode? Toto sú teploty vybraných vodných plôch

BRATISLAVA / Mnohí sa rozhodli tohtoročné letné prázdniny stráviť doma na Slovensku a pospomínať často na svoje vlastné prázdniny a ukázať, čo tu máme, svojim deťom alebo vnukom. K častým cieľom patria nielen hrady, zámky a pohoria, ale aj vodné plochy, ktoré tu sú. Je jedno, či vznikli prírodnou činnosťou, alebo ich postavili naši predkovia. Ak chcete pár dní stráviť pri vode, padnú vám určite vhod informácie o teplote vody.

Aj počasie u nás sa vrátilo tak 30-35 rokov dozadu. "Máme tu také počasie, ktoré sa veľmi často vyskytovalo práve v 80. rokoch, či na začiatku rokov 90. hovoríme o minulom storočí. Priznajme si, že už sme zažili aj teplejšie letá, ale letná nálada nás nemusí opúšťať ani pri teplote vzduchu do 30 °C," uviedla meteorologička Miriam Jarošová. 
Ak chcete pár dní stráviť pri vode, padnú vám určite vhod informácie o teplote vody v niektorých našich vodných plochách.
Podľa meraní hydrologickej služby SHMÚ, má Domaša a aj Teplý vrch na východe Slovenska 24°C, Liptovská Mara, Bukovec a Kráľová 22°C, otužilci ocenia Oravu a Ružín s ich teplotou 20°C a ak vám aj je aj toto veľa, tak potom priehrada Dedinky s 18°C bude na otužovanie to pravé. Senecké jazerá blízko Bratislavy  a aj Zlaté piesky na okraji nášho hlavného mesta majú 24°C.

"Samozrejme, naše termálne kúpaliská majú oveľa oveľa teplejšiu vodu. V nasledujúcich dňoch sa bude zvyšovať aj teplota vzduchu a  na začiatku týždňa bude v najteplejších lokalitách dosahovať až 31-34°C, na severe a východe bude od 23 do 27°C. Postupne by mohlo ubudnúť aj zrážok, stále však musíme s nimi počítať na severe a v hornatých častiach krajiny," dodala meteorologička Miriam. 

Súvisiace články

Najčítanejšie