TV JOJ: ÚŠP bude informovať o postupe vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej už začiatkom augusta

TV JOJ: ÚŠP bude informovať o postupe vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej už začiatkom augusta

Miroslav Marček spolupracuje s polícou. Podľa vlastných slov, chce, aby sa rodina Jána a Martiny dozvedela, ako, kto a prečo ich zabil. embed kód
BRATISLAVA/PEZINOK / Podľa informácií TV JOJ už začiatkom augusta plánuje Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorá vykonáva dozor v pripade “Kuciaka” rozsiahlo informovať o postupe v rozbehnutých vyšetrovaniach. Progres by mal významne nastať aj v prípade vyšetrovania samotnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Podľa zistení televízie JOJ prokuratúra neplánuje pre posun vo vyšetrovaní rozčleniť prípad, v ktorom figurujú piati obvinení. Zatiaľ stále spoločne stíhajú Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú ako objednávateľov vraždy novinára, a Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa. 

Andruskó a Marček spolupracujú s políciou a sú naďalej stíhaní spolu s ďalšími obvinenými. Štyrom obvineným naďalej trvá predĺžená vyšetrovacia väzba a orgány činné v trestnom konaní stále majú čas podať na obvinených žalobu v rámci lehoty ich väzobného stíhania. Tá uplynie 27. novembra 2019. 

Marian Kočner sa pre obvinenia z objednávky vraždy novinára vo väzbe nikdy neocitol. Aktuálne čelí obžalobe pre zmenky, pre ktoré je v súdnej väzbe. 

​Podľa zistení portálu noviny.sk, minulotýždňové obvinenia ďalším dvom osobám, ktoré mali dodať zbrane aktérom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, nesmeruje zatiaľ k tomu, že sa tento prípad spojí s prípadom obvinených z vraždy novinára a jeho snúbenice. 

Naďalej je trestné konanie pre nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami vedené samostatne. Adam H. a Dávid Sz. mali zabijakom dodať dva samopaly s tlmičmi a nábojmi pre vykonanie vraždy vysokopostavených prokurátorov Petra Šufliarskeho a Maroša Žilinku. Prokurátor Žilinka má taktiež ako jeho kolega, naďalej zabezpečovanú ochranu. 

​Podľa informácií TV JOJ vypovedal v prípade Kuciak opakovanie Norbert Bödör. Pozrite si archívne video:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

16:30 Denník princeznej
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:15 Áno, šéfe USA III.
18:15 Áno, šéfe USA III.
19:10 KINOSÁLA
17:55 Vraždy v Brokenwoode IV.
20:10 Skutočný génius
20:55 Skutočný génius
18:05 Požiarnik Sam IX.
18:25 Okido II.
18:35 Knihy od Stonožky
16:55 Můj kamarád delfín
18:35 Princ Krasoň
20:15 Obhájce