Čerstvá snehová nádielka uprostred leta. Horská záchranná služba varuje na počasie v Tatrách

Čerstvá snehová nádielka uprostred leta. Horská záchranná služba varuje na počasie v Tatrách

VYSOKÉ TATRY / Uprostred júla sa vo Vysokých Tatrách zobudili do zasneženého rána. Napriek tomu, že to pre mnohých môže byť lákadlo, Horská záchranná služba varuje pred nebezpečenstvom.

"Pozor, v najvyšších polohách v noci a ráno mrzne, vyskytnúť sa môžu aj snehové prehánky. Vo vysokých horských polohách sa na mnohých miestach nachádzajú pozostatky snehových polí. Pozor, hrozí tu nečakané pošmyknutie. Pri túrach odporúčame používať doplnky a výstroj prispôsobené aktuálnym podmienkam," varuje Horská záchranná služba na svojej stránke. 

Lomnický štít sa od rána skrýval v sivých mračnách. Po rekordných 19,5 stupňoch Celzia vo štvrtok klesla ortuť v teplomeroch poriadne nízko, až do mínusových teplôt. Sneh na skalách vytvoril nepríjemnú šmykľavú vrstvu. 

Okolo desiatej dopoludnia začalo opäť snežiť. Turisti na Lomnickom štíte stavali snehuliakov a vyšlo aj na guľovačku. Podľa predpovedí to ale nie je posledný júlový sneh v Tatrách. 

V prípade, že sa chystáte na vysokohorské túry v Tatrách, nepodceňujte prípravu, vybavte sa všetkým, čo je potrebné a vopred si zistite počasie. Buďte opatrní. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, HZS

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:35 Rodinné záležitosti
12:00 NOVINY O 12:00
12:45 TOP STAR
10:05 MacGyver
11:10 MacGyver
12:35 Fórky, vtipky XXVIII.
10:10 Klamári II.
11:25 Kravaťáci VII.
12:20 Dr. LUDSKY
10:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
10:50 Volám sa Caillou V.
11:20 Fix a Foxi II.
09:15 Mé potrhlé já
10:55 Cvokař
12:45 Jiný svět