Turistu strhla voda Niagarských vodopádov. Pád z 57-metrovej výšky prežil

Turistu strhla voda Niagarských vodopádov. Pád z 57-metrovej výšky prežil

​Aj menšie vodopády vedia byť nebezpečné. Pomoc pri vodopáde potreboval aj snowboardista v Malej Fatre. Pozrite si archívnu reportáž embed kód
NIAGARA / O neuveriteľnom šťastí môže hovoriť istý Kanaďan, ktorý prežil pád z neuveriteľnej 57-metrovej výšky Niagarských vodopádov. Policajti ho našli sedieť pod vodopádmi na kameňoch.

Podľa miestnej polície muža strhla voda a on spadol zhruba z 57-metrovej výšky do divokej rieky. Stalo sa tak zhruba o 4:00 miestneho času na okraji vodopádu Konská podkova - najväčšieho z Niagarských vodopádov. Ako Niagara Parks Police uviedla na sociálnej sieti Twitter, muža videli ako prelieza oporný múr a následne padá z útesu. Počas pátrania pod vodopádmi ho našli "sedieť na kameňoch" so zraneniami, ktoré ale neboli život ohrozujúce. Následne ho vzali do nemocnice.

Jim Diodati, starosta Niagara Falls v kanadskom Ontáriu, sa pre americký denník Buffalo News vyjadril, že k mužovmu prežitiu prispela vysoká úroveň hladiny vody. "Keď je Erijské jazero vyššie a robustnejšie prúdi do Ontárijského jazera, šanca vyhnutia sa obrovským balvanom pod Konskou podkovou je väčšia. Jediný spôsob ako prežiť taký pád je minúť veľké kamene dole. V tomto prípade to hádam tento jednotlivec bude vnímať ako požehnanie," povedal starosta.

Niagarské vodopády, ktoré ležia na hranici USA a Kanady, ročne navštívia milióny turistov. Mnoho ľudí tam pritom našlo svoju smrť, ale niektorým sa pád z vodopádov podarilo prežiť. Podľa Buffalo News sa tam podľa odhadov ročne zabije 25 ľudí.

​Silné dažde na juhovýchode Číny prilákali mnoho turistov, pretože vďaka nim zmohutnel vodopád, ktorého domáci pomenovali Červený drak.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Krimi
06:00 Noviny TV JOJ
06:35 SpongeBob v nohaviciach VIII.
05:00 Fórky, vtipky XXVII.
05:40 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
05:30 POLICAJTI V AKCII
06:15 Najlepší hamburger na svete
06:40 Veľké upratovanie: New York I.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:20 O myšce a medvědovi
06:50 Den na zkoušku
08:25 Jmenuji se Jerry