Žena (53) so sečnou ranou na hlave ležala v kríkoch niekoľko dní

Žena (53) so sečnou ranou na hlave ležala v kríkoch niekoľko dní

Archívna reportáž
Pozrite si reportáž o prípade dôchodcu, ktorý zostal v hore zavalený stromom niekoľko dní embed kód
NITRA / Dva dni ležala v kríkoch ťažko zranená 53-ročná žena, ktorú sa pokúsil zavraždiť 35-ročný muž. Stalo sa to v Nitre. Na hlave mala sečnú ranu a stopy po bitke. Zranenej žene napokon zavolal pomoc údajný páchateľ.

Päťdesiattriročná žena bojuje teraz v nemocnici o život. "Zranená bola odovzdaná do rúk lekárov v nitrianskej nemocnici a keďže vzniklo podozrenie, že jej niekto ublížil, polícia sa okamžite pustila do pátrania. V komunite bezdomovcov, v ktorej poškodená žila, sme zadržali 35- ročného muža,“ informovala o tom agentúru Sita nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Vyšetrovateľ prípad vyšetruje ako pokus o vraždu a obvinený muž putoval do väzby.

Mestská polícia, ktorú privolali záchranári, skonštatovala, že 53-ročná žena mala na hlave sečnú ranu dlhú približne 15 centimetrov, zranený nadočnicový oblúk, plytko dýchala, bola pri vedomí, no nekomunikovala. "Po príchode a vyšetrení sa lekárka vyjadrila, že rana na hlave bola spôsobená úderom ostrým predmetom inou osobou a je vysoko nepravdepodobné, žeby si takéto zranenie spôsobila obyčajným pádom. Tiež uviedla, že podľa celkového fyzického stavu ženy a stavu rany tam zranená leží už pravdepodobne dva dni," informovala Mestská polícia v Nitre. Na miesto preto privolali príslušníkov Policajného zboru SR, ktorí začali vyšetrovanie.

Na topánkach bezdomovca našli stopy krvi 

Vedľa miesta nálezu sa nachádzalo sezónne ležovisko bezdomovca, ktorý bol zároveň oznamovateľom incidentu. Na jeho topánkach a ďalších predmetoch sa našli stopy krvi. "Zranená patrí do skupiny osôb bez domova a rôznych asociálov, s ktorými sa stýkala a trávila voľný čas, napriek tomu, že ona sama zrejme stále obýva dom na Lukovom Dvore. V minulosti ju aj zadržaného bezdomovca viackrát riešili hliadky mestskej polície pri spoločne páchaných priestupkoch," doplnila Mestská polícia v Nitre.

Po niekoľkých hodinách strávených v cele sa muž postavil pred súd, ktorý rozhodoval o jeho vzatí do väzby. "Bol vzatý do útekovej väzby, rozsudok je právoplatný,"  vyjadrila sa hovorkyňa súdu v Nitre Lena Kiradžiev .

Poštárku napadol agresívny pes. Zachránil ju muž, ktorý to celé videl:

Zdroj: noviny.sk/sita/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 EXTRÉMNE PRÍPADY
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:05 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
12:25 Fórky, vtipky XXVII.
12:55 Simpsonovci XXIII.
11:50 Kravaťáci VIII.
12:45 Vtierka Castle IV.
13:45 Vtierka Castle IV.
11:45 Timothy ide do školy II.
12:00 Oskar v balóne
12:10 Príšerky zo skúmavky
11:30 Z ulice na green
13:15 Přijímačky
14:55 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy