Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Šéf Vojenského spravodajstva Balciar tvrdí, že v prípade Glváčovej komunikácie s Alenou Zs. nezlyhali
Zdielať na

Šéf Vojenského spravodajstva Balciar tvrdí, že v prípade Glváčovej komunikácie s Alenou Zs. nezlyhali

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Šéf Vojenskej spravodajskej služby Ján Balciar sa v stredu zúčastnil Výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva, na ktorom mal hovoriť o údajnom preverovaní Aleny Zs. v čase, keď sa ozvala poslancovi za Smer-SD Martinovi Glváčovi. Ten ale uviedol, že nie je oprávnený poskytovať informácie médiám a uviedol len, že Vojenské spravodajstvo podľa neho nezlyhalo.

Šéf Vojenského spravodajstva neodpovedal na otázku, či existuje oficiálny záznam o preverovaní Aleny Zs. Opozícia ale tvrdí, že záznam neexistuje a tvrdia, že Glváč klame. "Podľa môjho názoru podpredseda NR SR Martin Glváč nekorektne zatiahol do celej komunikácie Vojenské spravodajstvo," povedal predseda Výboru pre kontrolu Vojenského spravodajstva Eduard Heger.

Martin Glváč v rozhovore pre TV JOJ potvrdil, že komunikáciu s Alenou Zs. riešil už ako minister obrany s vtedajším šéfom Vojenského obranného spravodajstva. Glváč uviedol, že komunikoval s generálnym prokurátorom a s vtedajším šéfom Vojenského obranného spravodajstva Ľubomírom Skuhrom. Ten mu mal podľa Glváčových slov povedať, aby s danou osobou komunikoval cez tretie osoby. "V období, keď som zastával funkciu riaditeľa Vojenského spravodajstva, mi vtedajší minister obrany pán Glváč oznámil, že ho kontaktuje neznáma žena, s ktorou komunikuje prostredníctvom SMS v osobnej rovine. Povedal som mu, že v takýchto prípadoch je bezpečnejšie komunikovať cez tretiu osobu," povedal Skuhra pre Nový čas

Pozrite si rozhovor s Martinom Glváčom.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy