Šéf Vojenského spravodajstva Balciar tvrdí, že v prípade Glváčovej komunikácie s Alenou Zs. nezlyhali

Šéf Vojenského spravodajstva Balciar tvrdí, že v prípade Glváčovej komunikácie s Alenou Zs. nezlyhali

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Šéf Vojenskej spravodajskej služby Ján Balciar sa v stredu zúčastnil Výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva, na ktorom mal hovoriť o údajnom preverovaní Aleny Zs. v čase, keď sa ozvala poslancovi za Smer-SD Martinovi Glváčovi. Ten ale uviedol, že nie je oprávnený poskytovať informácie médiám a uviedol len, že Vojenské spravodajstvo podľa neho nezlyhalo.

Šéf Vojenského spravodajstva neodpovedal na otázku, či existuje oficiálny záznam o preverovaní Aleny Zs. Opozícia ale tvrdí, že záznam neexistuje a tvrdia, že Glváč klame. "Podľa môjho názoru podpredseda NR SR Martin Glváč nekorektne zatiahol do celej komunikácie Vojenské spravodajstvo," povedal predseda Výboru pre kontrolu Vojenského spravodajstva Eduard Heger.

Martin Glváč v rozhovore pre TV JOJ potvrdil, že komunikáciu s Alenou Zs. riešil už ako minister obrany s vtedajším šéfom Vojenského obranného spravodajstva. Glváč uviedol, že komunikoval s generálnym prokurátorom a s vtedajším šéfom Vojenského obranného spravodajstva Ľubomírom Skuhrom. Ten mu mal podľa Glváčových slov povedať, aby s danou osobou komunikoval cez tretie osoby. "V období, keď som zastával funkciu riaditeľa Vojenského spravodajstva, mi vtedajší minister obrany pán Glváč oznámil, že ho kontaktuje neznáma žena, s ktorou komunikuje prostredníctvom SMS v osobnej rovine. Povedal som mu, že v takýchto prípadoch je bezpečnejšie komunikovať cez tretiu osobu," povedal Skuhra pre Nový čas

Pozrite si rozhovor s Martinom Glváčom.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

20:35 Nový život
21:30 Nový život
22:35 Semafor
20:30 Nočný lovec
22:40 Kuriér: Zásielka smrti
00:40 Simpsonovci XXVI.
20:55 Myšlienky vraha IX.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
22:55 Hawaii 5.0 IX.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
20:15 Fukušima
22:20 Bublina
23:45 Negativ