FOTO: Ryby oslávia Vianoce. Podvodný svet nezostal bez stromčeka

FOTO: Ryby oslávia Vianoce. Podvodný svet nezostal bez stromčeka

SENEC / Vianočné stromčeky niektorí neozdobujú iba v suchu a v teple svojich domovov, ale aj pod vodou. Potápači takto robia radosť sebe aj rybám, ktoré majú kde klásť ikry. Stromček pod vodnou hladinou v Senci dokonca zdobí vianočná guľa s logom TV JOJ.

Či je zima alebo nie, ide sa do vody a dokonca v mikulášskom prestrojení. "Je to naše tradičné mikulášske stretnutie potápačov, je oň medzinárodný záujem, pretože máme potápačov aj z Čiech alebo Maďarska," uviedol Michal Palkovič, profesionálny potápač. "Základná výstroj na ponor je fľaša, automatika, žaket, ktorý nás drží nad vodou," dodal potápač Marek. 

​Po dôkladnej príprave sa treba obliecť do takzvaného sucháča. Nakoniec sa spolu s potápačmi rozhodla ísť aj naša reportérka Erika Barkolová. "Dáme nejaký stromček pod vodu, kvôli rybám, aby mali kam ikry klásť. Na jar bude celý stromček obsypaný ikrami. A rovnako pod vodou buchneme šampanské," povedal Michal Palkovič.

Krásny zelený stromček pod vodou skrášlila aj guľa TV JOJ. A čo si želajú potápači pod stromček? "Aby bola hlavne voda čistá, aby v nej neboli žiadne odpadky," priznal potápač Aleš.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:50 Profesionáli II.
05:35 Panelák
06:20 Profesionáli II.
07:00 Kutyil s.r.o. II.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Timothy ide do školy II.
06:40 Zubor Pompík
05:55 Příliš pozdě na loučení
07:35 Belmondo
09:30 Holka k sežrání