FOTO: Ryby oslávia Vianoce. Podvodný svet nezostal bez stromčeka

FOTO: Ryby oslávia Vianoce. Podvodný svet nezostal bez stromčeka

SENEC / Vianočné stromčeky niektorí neozdobujú iba v suchu a v teple svojich domovov, ale aj pod vodou. Potápači takto robia radosť sebe aj rybám, ktoré majú kde klásť ikry. Stromček pod vodnou hladinou v Senci dokonca zdobí vianočná guľa s logom TV JOJ.

Či je zima alebo nie, ide sa do vody a dokonca v mikulášskom prestrojení. "Je to naše tradičné mikulášske stretnutie potápačov, je oň medzinárodný záujem, pretože máme potápačov aj z Čiech alebo Maďarska," uviedol Michal Palkovič, profesionálny potápač. "Základná výstroj na ponor je fľaša, automatika, žaket, ktorý nás drží nad vodou," dodal potápač Marek. 

​Po dôkladnej príprave sa treba obliecť do takzvaného sucháča. Nakoniec sa spolu s potápačmi rozhodla ísť aj naša reportérka Erika Barkolová. "Dáme nejaký stromček pod vodu, kvôli rybám, aby mali kam ikry klásť. Na jar bude celý stromček obsypaný ikrami. A rovnako pod vodou buchneme šampanské," povedal Michal Palkovič.

Krásny zelený stromček pod vodou skrášlila aj guľa TV JOJ. A čo si želajú potápači pod stromček? "Aby bola hlavne voda čistá, aby v nej neboli žiadne odpadky," priznal potápač Aleš.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

07:40 Rýchla rota Chipa a Dala
08:05 Rýchla rota Chipa a Dala
08:35 NAŠI II.
07:45 NOVÁ ZÁHRADA
09:00 NA CHALUPE
10:25 NOVÉ BÝVANIE
06:55 Extrémna premena III.
08:10 15 MINÚT. KUCHÁR
08:55 15 MINÚT. KUCHÁR
08:00 Okido I.
08:15 Viking Vicky
08:30 Máša a medveď III.
06:40 Ve stínu slávy
08:15 Náhradní plán
09:50 Prázdniny!