Kňaz Gombita má tento rok namierené do Bruselu. Beží za riešenie problémov chudoby

Kňaz Gombita má tento rok namierené do Bruselu. Beží za riešenie problémov chudoby

BRATISLAVA / Minulý rok bežal kňaz Peter Gombita do Vatikánu. V piatok vyrazil na ďalšiu zaujímavú cestu. Z Košíc si to nasmeroval do Bruselu, pričom spolu s ďalšími beží štafetu. Takýmto spôsobom chcú upozorniť na problém chudoby. Do cieľa by mali doraziť 6.novembra, v nedeľu večer dorazili do Bratislavy.

Chudobným a ľuďom v núdzi treba pomáhať skutkami. Toho sa drží kňaz Peter Gombita, ktorý sa stará o 300 bezdomovcov a na problém chudoby chce nielen poukazovať, ale ho aj riešiť. Keďže je nielen kňazom, ale aj maratónskym bežcom, za chudobných aj beží.

Kňaz Peter Gombita so svojím tímom dorazil do hlavného mesta vo večerných hodinách. Pre dobrú vec bežali vlani do Vatikánu, teraz je to Brusel. "Idem vlastne svojím tempom, pokojne s mysľou a otvoreným srdcom, nech môžem rozmýšľať o živote, o všetkom," povedal kňaz Peter Gombita. Pridal sa aj košický maratónec a podporiť dobrú myšlienku prišli aj dobrovoľníci. Odbehli si s nimi niekoľko kilometrov. "Tak ako to bude v našich silách, lebo my nie sme bežci. Pevne verím, že to zvládneme," povedala moderátorka TV JOJ Aneta Paríšková. 

Štafetu si prebral od Bratislavy Janko Polončák. So striedaním mal pritom za sebou už 70 kilometrov. "Je to o tom, aby sme si všetci uvedomili, že sa máme dobre a nemali by sme na tých ľudí zabudnúť, akosi im pomôcť," povedal kňaz Peter Gombita. 

Bežcov štafetového behu z Košíc do Bruselu pre chudobných neodradil ani dážď. Doteraz odbehli 450 kilometrov a čaká ich do Bruselu ešte 1450 kilometrov.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

14:50 Prestreté
15:50 Bučkovci - Slnko, seno, dedina
17:30 Noviny
15:05 Poklady z blšáku IX.
15:30 Veľké upratovanie X.
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
15:00 Hawaii 5.0 IX.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
17:00 Súdna sieň
15:05 Ruby z dúhy II.
15:30 Strážca vesmíru Roger
15:40 Máša a medveď II.
14:55 Americká Miss India
16:45 Tanec s láskou
18:25 Rivalky na hrazdě