Auto mu poškodili počas jeho neprítomnosti. Škodu si ale musí zaplatiť sám

Auto mu poškodili počas jeho neprítomnosti. Škodu si ale musí zaplatiť sám

POPRAD / Ešte začiatkom roka Petrovi z Popradu iný vodič poškodil jeho zaparkované auto. Vinník sa priznal a na miesto prišiel policajt, ktorý spísal záznam o škodovej udalosti. Paradoxom je, že poškodený musel zaplatiť za opravu auta takmer 930 eur a poisťovňa to odmietla preplatiť.

Udalosť sa stala na parkovisku v jednom obchodnom centre. Prípadu sa ujala polícia aj bezpečnostné zložky. SBS mala aj záznam z priebehu udalosti. Vinník sa priznal a prebehli úkony, ktoré sú pri takýchto nepríjemnostiach bežné.

Problém nastal, keď prišiel muž, ktorý mal pre poisťovňu škodu zdokumentovať. "Začal fotiť auto, dokumentovať škodu a svojím spôsobom navyšovať škodu. S tým som nesúhlasil a povedal som, že chcem, aby bolo uhradené to, čo mi bolo spôsobené, nič navyše," uviedol poškodený pán Mikolaj.

Auto v servise opravili, no z poisťovne prišla správa, ktorá Petra nepotešila. "Uviedli, že mi to v plnom rozsahu zamietajú, že sa nič také nestalo a škodu si musím zaplatiť sám," vysvetlil Peter. Poisťovňa sa opiera o fakt, že v policajnom zázname nie je jednoznačne napísané, kto je vinník a kto poškodený, ani to ako presne k udalosti došlo. Obaja muži sú uvedení ako účastníci. 

Podľa odborníčky môže Peter osloviť súdneho znalca, ktorý by z vyhotovenej fotodokumentácie vyhotovil znalecký posudok. "Ten by mal byť určujúci v celom ďalšom postupe," uviedla expertka na trestné právo Lucia Kurilovská. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Rýchla rota Chipa a Dala
06:00 Profesionáli
06:55 Panelák
07:40 Panelák
06:15 Timothy ide do školy
06:25 Timothy ide do školy
06:40 Zubor Pompík
05:05 Cvokař
07:00 Jiný svět
08:45 Ztracený ráj