Ak sa vám mäso pokazí na ceste z obchodu, reklamovať ho nemôžete

Ak sa vám mäso pokazí na ceste z obchodu, reklamovať ho nemôžete

BRATISLAVA / Niektorí výrobcovia uvádzajú na balených mäsových výrobkoch, okrem povinných informácii, aj informáciu, pri akej teplote je potrebné ho skladovať a prepravovať. Zákazník sa tak stáva zodpovedným za to, pri akej teplote mäso z obchodu prepraví domov. Štátna potravinová a veterinárna správa to považuje za správne.

Niektorí výrobcovia zadávajú na obal mäsových výrobkov aj varovanie, ktoré sa týka teploty pri prevoze či skladovaní. Dátum spotreby môže byť zachovaný len pri nepretržitom skladovaní pri 2 stupňoch Celzia. 

Pri nechladenom transporte autom domov alebo pri skladovaní v chladničke pri teplote vyššej, ako je odporúčaná teplota, je dobré mäso okamžite spotrebovať.

Nepovinné informácie

Veterinárna správa považuje toto informovanie zákazníkov za prínos. "Neuvádzajú to všetci výrobcovia. Nie je to povinné," uviedol riaditeľ Štátnej potravinovej a veterinárnej správy Slovenskej republiky Jozef Bíreš.

Ak cesta s mäsom trvá dlhšie a vonku je teplo, Bíreš odporúča opatriť si chladiace prepravné zariadenie. 

Ak sa na mäse nachádza informácia o podmienkach transportu a zákazníkovi sa po ceste pokazí, môže ho reklamovať. Veterinári ale budú preverovať, či bolo pokazené v obchode a či zákazník zabezpečil potrebné podmienky na prepravu.

Niektorí výrobcovia mäsových výrobkov uvádzajú aj informácie o preprave, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla