Europoslanec Bilčík bude najbližších päť rokov spravodajcom pre Srbsko

Europoslanec Bilčík bude najbližších päť rokov spravodajcom pre Srbsko

BRUSEL / Slovenský europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu/EPP) sa stal novým stálym spravodajcom Európskeho parlamentu (EP) pre Srbsko. Informoval o tom agentúru SITA v tlačovej správe. Funkciu bude vykonávať päť rokov.

"O budúcnosť rozšírenia musíme bojovať oveľa aktívnejšie na všetkých úrovniach európskej politiky. Práve o to sa budem usilovať,“ povedal po svojom zvolení Bilčík. Prístupové rokovania so Srbskom vedie EÚ od roku 2014.

"Som pripravený spolupracovať so srbskými partnermi v ich reformnom úsilí, aby sme spoločne priblížili Belehrad k členstvu v Európskej únii,“ povedal vo svojom prejave. Pripomenul náročnosť prístupového procesu a reforiem, ktorými si prešlo Slovensko.

Minulý týždeň Európska rada zamietla začatie prístupových rokovaní so Severným Macedónskom a Albánskom. Proti bol francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý tvrdí, že sa EÚ musí najprv zreformovať a až potom sa môže rozširovať. To prekvapilo viaceré členské štáty vrátane Slovenska. Prezidentka Zuzana Čaputová aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák to označili za sklamanie.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 Kohút na víne 2
01:25 Návštevníci 3: Revolúcia
03:30 Našli ma naši
22:40 Symfónia strachu
00:40 Umelá inteligencia
02:15 Americkí tínedžeri
23:00 Vikingovia V.
00:00 Vikingovia V.
00:55 Teória spokojnosti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Ovečka Shaun II.
22:25 Borg/McEnroe
00:15 Strážce spravedlnosti I.
00:55 Lidská jatka