Europoslanec Bilčík bude najbližších päť rokov spravodajcom pre Srbsko

Europoslanec Bilčík bude najbližších päť rokov spravodajcom pre Srbsko

BRUSEL / Slovenský europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu/EPP) sa stal novým stálym spravodajcom Európskeho parlamentu (EP) pre Srbsko. Informoval o tom agentúru SITA v tlačovej správe. Funkciu bude vykonávať päť rokov.

"O budúcnosť rozšírenia musíme bojovať oveľa aktívnejšie na všetkých úrovniach európskej politiky. Práve o to sa budem usilovať,“ povedal po svojom zvolení Bilčík. Prístupové rokovania so Srbskom vedie EÚ od roku 2014.

"Som pripravený spolupracovať so srbskými partnermi v ich reformnom úsilí, aby sme spoločne priblížili Belehrad k členstvu v Európskej únii,“ povedal vo svojom prejave. Pripomenul náročnosť prístupového procesu a reforiem, ktorými si prešlo Slovensko.

Minulý týždeň Európska rada zamietla začatie prístupových rokovaní so Severným Macedónskom a Albánskom. Proti bol francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý tvrdí, že sa EÚ musí najprv zreformovať a až potom sa môže rozširovať. To prekvapilo viaceré členské štáty vrátane Slovenska. Prezidentka Zuzana Čaputová aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák to označili za sklamanie.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:10 Simpsonovci XXIV.
05:45 DIVOKÉ KONE II.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Dr. Dokonalý
05:50 Profesionáli VI.
06:20 NAŠI III.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:50 I pro lásku se zabíjí
08:05 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
09:45 Lagerfeld - důvěrné