Fico po predsedníctve: Smer je zastabilizovaný, odvolali sme 17 okresných a krajských predsedov

02.07.2020 13:07 Noviny.sk Politika

Fico po predsedníctve: Smer je zastabilizovaný, odvolali sme 17 okresných a krajských predsedov

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Predseda strany Smer-SD Robert Fico oznámil výsledok rokovania predsedníctva strany. V rámci personálnych štruktúr vymenili 17 okresných predsedov, ktorí neodišli len z politických dôvodov. Podľa slov Fica je ale "Smer vnútorne zastabilizovaný, hoci odišlo zo strany jedenásť zradcov." Smeráci ešte v júli plánujú voliť nového predsedu strany, kto ním bude, je stále otázne. Fico neostal ticho ani voči kauze Borisa Kollára s diplomovou prácou. Jeho odvolanie ale žiadať nebudú, nehlasovali tak ani pri Dankovi.

Robert Fico v úvode poďakoval za záujem o závery rokovania predsedníctva Smeru-SD. Následne v krátkosti predstavil plány a smer, ktorým sa bude strana ďalej uberať. "Ako som avizoval na našom ostatnom stretnutí, máme jasný plán čo urobiť, pokiaľ ide o stabilizáciu vnútorných štruktúr Smeru.  Dnes sme riešili celý rad personálnych otázok a došlo k výmene 17 okresných a krajských predsedov, ale musím povedať, že niektorí z nich odchádzajú aj z iných dôvodov ako politických. Jeden zo zdravotných dôvodov, dvaja z vekového hľadiska. My sme dnes rozhodli o ich nahradení. Sme vnútorne zastabilizovaní, áno bol to zásah keď odišlo 11 zradcov," vyjadril sa Robert Fico. Vo všetkých okresoch tak majú zastúpenie a ešte v júli plánujú zvolať rekonštrukčný snem Smeru, kde budú rozhodovať aj o vedení strany, podpredsedoch strany a budú voliť aj generálneho manažéra. Fico avizoval, že budú mať aj dva nové prvky, jeden je regionálny prístup čo sa týka predsedníctva, druhý prvok má byť mladá sila v strane. 

Kollárovi posielajú list

Na predsedníctve riešili aj otázky ďalšieho fungovania strany a podpredsedov strany v Národnej rade SR. "Oznámili sme už našich kandidátov, podpredseda národnej rady je Juraj Blanár," vyhlásil Fico s tým, že Borisovi Kollárovi posielajú list na margo pánov, ktorí odišli zo Smeru a vzdali sa členstva, no stále majú predsednícke funkcie v parlamente. "Preto zasielam list predsedovi národnej rady s názvom rekonštrukcia kontrolných výborov NR SR," poznamenal. 

Robert Fico sa vyjadril aj k aktuálnej kauze Kollárovej diplomovky. Vyzerá to tak, že Smer nebude hlasovať ani požadovať, aby zo svojej funkcie odstúpil. "Niekto by od nás očakával, že budeme vyskakovať ako nejakí čerti z krabičky a zvolávať mimoriadnu schôdzu parlamentu, ale my máme narozdiel od Matoviča historickú pamäť....My sme vtedy nehlasovali proti pánovi Dankovi...Čo nás trápi sú "salto mortale" čo dnes predvádzajú pán Matovič a Sulík," podotkol. Fico celú kauzu a prešetrovanie považuje za nezmysel a podľa neho je scestné, aby sa teraz kontrolovali všetci Slováci.

"Vážené dámy a páni, to je taký nezmysel ako voda v prútenom koši...Namiesto toho, aby povedali, že sa Boris Kollár správa ako lekvár na polici, myslím, že taký výraz povedali pri pánovi Dankovi, tak obvinili celé Slovensko. Je to totálny nezmysel a mali by sme slovenskej verejnosti povedať, že odmietame takéto zahrávanie sa...To akoby sme povedali, že poďme preskúmať každého, kto nebol na základnej vojenskej službe, podplatil lekára a dostal modrú knižku," dodal ku Kollárovi Fico s tým, že "to posledné, čo nás pri pánovi Kollárovi trápi, on má iné veci na rováši." 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
06:00 DEDIČSTVO
07:25 Panelák
08:45 Simpsonovci IV.
06:35 POLICAJTI V AKCII
07:45 Prvé oddelenie
08:10 Prvé oddelenie
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam IX.
06:10 Valerian a město tisíce planet
08:35 Rodinný víkend
10:30 Blbec k večeři