Zo SaS sa odtrhla názorová platforma. Zo strany odchádza zhruba 30 členov

09.10.2019 09:23 Noviny.sk Politika

Zo SaS sa odtrhla názorová platforma. Zo strany odchádza zhruba 30 členov

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Odchod zo strany Sloboda a Solidarita v stredu oznámilo zhruba tridsať jej členov a s veľkou pravdepodobnosťou pribudnú ďalší. Urobili tak po utorkovom odchode Jany Kiššovej zo strany a po odstúpení Natálie Blahovej z podpredsedníckeho kresla.

Tridsať členov SaS svoj odchod uvádza na facebookovej stránke Demokratického jadra SaS. K Jane Kiššovej a Vladimírovi Slobodovi sa pridali Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková, Radoslav Pavelka, Pavol Kubiš a ďalší. "Strana SaS sa totiž zmenila. Stratila morálny kompas. Nedokázali sme tomu zabrániť, pretože ešte neprecitol dostatočný počet členov. Je nám to veľmi ľúto," napísali členovia názorovej platformy SaS v statuse.

Ľubomír Galko na svojom facebookovom profile reagoval, že pociťuje sklamanie z toho, kam sa strana, ktorú pred desiatimi rokmi spoluzakladal, dostala. "Šiel som do politiky bojovať proti korupcii a pomôcť zlepšiť život ľuďom na Slovensku. Dnes na tieto ušľachtilé ciele nevidím v SaS pre mňa priestor. Či budem pokračovať v politike niekde inde alebo s ňou definitívne skončím sa rozhodnem v blízkej budúcnosti, zatiaľ sú všetky možnosti otvorené. Je mi ľúto, že naši voliči museli byt svedkami rozkolu a rozpadu SaS v priamom prenose," podotkol.

Strana SaS prechádza mimoriadne turbulentným obdobím, počas ktorého vznikla názorová platforma Demokratické jadro SaS, Richard Sulík sa nechal opäť zvoliť za predsedu SaS a vyhlásil kandidátku, na ktorej sa nenachádzali Ľubomír Galko ani Jozef Rajtár, okolo ktorých sa demokratické jadro zgrupovalo. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Česko Slovensko má talent ...To naj
12:00 Pán Božský
14:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
09:55 Nové bývanie
11:05 Dizajnérske duo Nate a Jeremiah I.
12:00 Najkrajší dom v ulici
10:00 Prvé oddelenie
10:55 Vraždy v Brokenwoode V.
13:20 12 podmienok dedičstva: Nekompromisný osud
10:45 Pat a Mat
10:55 Zabi nudu! II.
11:00 Kikirikí
09:45 Fukušima
11:55 Tajemná zahrada
13:40 Tankový prapor