Zo SaS sa odtrhla názorová platforma. Zo strany odchádza zhruba 30 členov

09.10.2019 09:23 Noviny.sk Politika

Zo SaS sa odtrhla názorová platforma. Zo strany odchádza zhruba 30 členov

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Odchod zo strany Sloboda a Solidarita v stredu oznámilo zhruba tridsať jej členov a s veľkou pravdepodobnosťou pribudnú ďalší. Urobili tak po utorkovom odchode Jany Kiššovej zo strany a po odstúpení Natálie Blahovej z podpredsedníckeho kresla.

Tridsať členov SaS svoj odchod uvádza na facebookovej stránke Demokratického jadra SaS. K Jane Kiššovej a Vladimírovi Slobodovi sa pridali Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková, Radoslav Pavelka, Pavol Kubiš a ďalší. "Strana SaS sa totiž zmenila. Stratila morálny kompas. Nedokázali sme tomu zabrániť, pretože ešte neprecitol dostatočný počet členov. Je nám to veľmi ľúto," napísali členovia názorovej platformy SaS v statuse.

Ľubomír Galko na svojom facebookovom profile reagoval, že pociťuje sklamanie z toho, kam sa strana, ktorú pred desiatimi rokmi spoluzakladal, dostala. "Šiel som do politiky bojovať proti korupcii a pomôcť zlepšiť život ľuďom na Slovensku. Dnes na tieto ušľachtilé ciele nevidím v SaS pre mňa priestor. Či budem pokračovať v politike niekde inde alebo s ňou definitívne skončím sa rozhodnem v blízkej budúcnosti, zatiaľ sú všetky možnosti otvorené. Je mi ľúto, že naši voliči museli byt svedkami rozkolu a rozpadu SaS v priamom prenose," podotkol.

Strana SaS prechádza mimoriadne turbulentným obdobím, počas ktorého vznikla názorová platforma Demokratické jadro SaS, Richard Sulík sa nechal opäť zvoliť za predsedu SaS a vyhlásil kandidátku, na ktorej sa nenachádzali Ľubomír Galko ani Jozef Rajtár, okolo ktorých sa demokratické jadro zgrupovalo. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 Kohút na víne 2
01:25 Návštevníci 3: Revolúcia
03:30 Našli ma naši
22:40 Symfónia strachu
00:40 Umelá inteligencia
02:15 Americkí tínedžeri
23:00 Vikingovia V.
00:00 Vikingovia V.
00:55 Teória spokojnosti I.
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
22:25 Borg/McEnroe
00:15 Strážce spravedlnosti I.
00:55 Lidská jatka