Fico predložil ďalší dôkaz o tom, že s Vadalom v roku 2012 netelefonoval

Fico predložil ďalší dôkaz o tom, že s Vadalom v roku 2012 netelefonoval

BRATISLAVA / Predseda strany Smer-SD zvolal v stredu tlačovku, na ktorej sa vyjadril k jeho údajnému telefonátu s talianskym podnikateľom A. Vadalom, ktorý je súčasne obvinený z drogovej trestnej činnosti v Taliansku. Predložil ďalší dôkaz o tom, že s ním v roku 2012 ešte ako premiér netelefonoval. Odvoláva sa na sprostredkované vyjadrenie talianskych príslušných orgánov.

Robert Fico považuje informácie o jeho telefonáte s Vadalom z roku 2012 za snahu prekryť vznesené obvinenia k firme KTAG, ktorej súčasťou je aj prezident Andrej Kiska. 

​Expremiér využil svoje zákonné právo o slobodnom prístupe k informáciám a kontaktoval prokurátora odboru špeciálnej prokuratúry, ktorý koncom februára cestoval do Kalábrie, kde sa stretol s talianskymi orgánmi vrámci vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Obdržal od neho odpoveď, v ktorej mal sprostredkovať vyjadrenie talianskych úradov. "Vo vzťahu k existencii priamych telefonických rozhovorov medzi Antoninom Vadalom a bývalým premiérom SR Robertom Ficom môžme vyhlásiť, že v uvedenom trestnom spise sa nenachádza žiadny rozhovor z roku 2012, ktorý sa týka a zahŕňa Antonina Vadalu. Z uvedenej informácie vyplýva, že v roku 2012 Taliansko nevykonávalo žiadne odpočúvanie účastníckej stanice Antonina Vadalu a preto ani nemôže disponovať údajnou nahrávkou," uviedol prokurátor. 

Robert Fico ďalej žiada, aby sa média a prezident Andrej Kiska zdržali akýchkoľvek poznámok k údajnému prepojeniu vlády na taliansku mafiu. "Zostavili sme silný právny tím, ktorý bude monitorovať vaše správanie v najbližších mesiacoch. Výsledkom bude celý rad trestných oznámení," uviedol. 

Pozrite si celú tlačovku Roberta Fica: 

​S informáciou o kontroverznom telefonáte prišiel taliansky denník La Repubblica, ktorú si všimol a prevzal Denník N. Robert Fico na to reagoval, že mu talianski prokurátori potvrdili, že netelefonoval s Antoninom Vadalom. Ich stanovisko zháňal cez slovenského veľvyslanca v Ríme. 

Špeciálna prokuratúra prízvukuje, že je v tejto veci len sprostredkovateľom. "K vyjadreniu bývalého premiéra Róberta Fica na jeho dnešnej tlačovej besede považujeme za potrebné uviesť, že mu na základe žiadosti podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám bola sprostredkovaná oficiálna odpoveď talianskych orgánov, ktorá bola Úradu špeciálnej prokuratúry doručená včera (19.3. 2019)," uviedla v stanovisku hovorkyňa špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
10:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
08:55 Panelák
09:55 MacGyver
11:00 MacGyver
08:40 Dr. LUDSKY
10:05 Kosti V.
11:05 Spravodlivosť v krvi X.
09:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
08:50 Slepý
10:45 Tankový prapor
12:15 Zátah