Lístky, obálky, urny. Všetci sa pripravujú na sobotné voľby. Až na obec Betliar

Lístky, obálky, urny. Všetci sa pripravujú na sobotné voľby. Až na obec Betliar

BRATISLAVA / Už v sobotu sa bude konať prvé kolo prezidentských volieb. Po celom Slovensku treba prichystať vyše 5 900 okrskov. Samosprávy tam postupne budú nosiť hlasovacie lístky, obálky, urny a iné potrebné veci. Dokopy sú to tony a tony volebných materiálov.

Nové Mesto patrí ku väčším mestským častiam v Bratislave, pripraviť musí niekoľko desiatok volebných okrskov, no a hlasovacie lístky a iné tlačoviny už majú pekne nakôpkované.

"Máme niečo cez 36 tisíc oprávnených voličov, ktorí budú voliť v 45 miestnostiach. Očakávame, že v priebehu piatka dokážeme bez problémov rozdistribuovať všetky potrebné tlačoviny," informuje hovorca mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Marek Tettinger. 

V tomto type volieb možno kdekoľvek v republike voliť aj s hlasovacím preukazom. Ten si ešte stále možno osobne vybaviť počas úradných hodín v obci, kde má volič trvalý pobyt. Radšej si to však nenechávajte na poslednú chvíľu, hoci skúsenosti hovoria, že mnohí prídu práve na záverečnú, a občas aj po nej.

"Najviac tých žiadateľov chodí v posledné dva dni. A nie je výnimkou, že si niekto príde priamo v deň volieb na úrad vybaviť, aby mohol hlasovať mimo svojho bydliska, samozrejme legislatíva už niečo takéto neumožňuje," upozorňuje Tetttinger. 

Na voľby by sa radi pripravovali aj v obci Betliar pri Rožňave. Volebnú miestnosť majú zabezpečenú v miestnom kultúrnom dome, hlasovacie lístky či volebné urny im však stále z okresného úradu nedorazili. "Nedošli nám, čakáme každú chvíľu, je najvyšší čas aby sme to vedeli pripraviť," hovorí starosta Betliara Ľubomír Zatroch. 

V obci žije niečo málo cez 900 ľudí, z toho 808 voličov. "Voliči boli oboznámení s miestom a časom konania volieb, dostali oznámenia v lehote, čiže včas," dodáva starosta. Do volieb ešte ostáva pár dní. Starosta obce verí, že do soboty ešte všetko stihnú pripraviť.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:00 SEDEM
22:55 INKOGNITO
00:05 INKOGNITO
20:10 Návštevníci 3: Revolúcia
22:30 Admirál
01:10 Hviezdna brána II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:20 Požiarnik Sam IX.
22:35 Zabi nudu! II.
20:15 Klíč k minulosti
22:15 Pomsta je sladká
23:50 Zlato