Andrej Danko nebude kandidovať na prezidenta

27.01.2019 13:26 Noviny.sk Politika

Andrej Danko nebude kandidovať na prezidenta

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Predseda Národnej rady SR nebude kandidovať na prezidenta Slovenska. Potvrdil to v relácii TA3 V politike. Zároveň povedal, že Slovenská národná strana nepostaví v prezidentských voľbách žiadneho kandidáta.

Zároveň povedal, že Slovenská národná strana nepostaví v prezidentských voľbách žiadneho kandidáta. "Spoločnosť je napätá, nemali by sa trieštiť národné hlasy," vyhlásil. Danko povedal, že o svojej kandidatúre neuvažoval. "Nikdy som nechcel kandidovať," zdôraznil. Dodal, že on sám má jasné predstavy, aký by mal byť budúci prezident Slovenska, on sám však musí ešte získať viac skúseností, aby mohol tento post zastávať. "Musím byť dlhšie vo verejnom priestore, musím mať viac šedín, viac životných skúseností," vyhlásil Danko s tým, že SNS povedie do parlamentných volieb 2020 ako líder strany.

"Budem Boha prosiť, aby budúci prezident nebol slniečkár, ale aby to bol prezident na úrovni Miloša Zemana prijímaný na východe aj západe,“ vyhlásil Danko. 

Čo sa týka voľby ústavných sudcov Danko zopakoval, že Ústavnoprávny výbor NR SR by mal rozhodnúť o všetkých 40 kandidátoch na posty ústavných sudcov vrátane expremiéra Roberta Fica. Hlasovanie o tom, či splnil Fico podmienku praxe, sa totiž skončilo v piatok v noci remízou. Danko tiež vyhlásil, že podporí aj verejnú voľbu nových ústavných sudcov v pléne, no bude rešpektovať dohodu v koalícii. Poslanci SNS budú mať pri voľbe „voľnú ruku“. Danko zdôraznil, že najdôležitejšie je zachovať funkčnosť Ústavného súdu SR. "No musí tu byť politický konsenzus dohodnutý aj s prezidentskou kanceláriou,“ uviedol.

Na margo jeho rigoróznej práce Danko vyhlásil, že legálne dostal titul a legálne ho aj využíva. Priznal, že pri jej písaní si trochu zľahčoval prácu, no zdôraznil pritom, že nie je vedec. "Ja som nikdy nebol vedec, ja som literárnym spôsobom spracoval päť diel,“ konštatoval s tým, že prácu v tom čase napísal v súlade so zákonom. Danko chce navrhnúť, aby poslanci neschválili otvorenie schôdze o jeho odvolávaní. Partnerom v koalícii vysvetlil všetky súvislosti týkajúce sa jeho rigoróznej práce a dúfa, že to pochopili.

Cigánočka Nicholsonová

"V právnej teórii sa ani nedá vymyslieť svoje veci. Dôležité je, že ste uvádzali autorov, 72 strán keby bolo aj celých vyskladaných, tak to bolo v súlade so zákonom. Na mňa nejaká cigánočka zo Sasky si nebude dovoľovať, lebo už toho mám plné zuby,“ povedal Danko o podpredsedníčke parlamentu Lucii Nicholsonovej, ktorá návrh na zvolanie schôdze predkladala do podateľne.

"Predseda parlamentu Andrej Danko v relácii TA3 nazval podpredsedníčku parlamentu v zjavne hanlivom kontexte „Cigánočka“. Tým sa podľa nášho názoru dopustil trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia a dávame jeho výrok do pozornosti prokuratúre. Andrej Danko urazil Luciu Ďuriš Nicholsonovú nielen ako političku, ale aj ako ženu a matku, čím sa zdiskreditoval ako človek aj ako politik," podpísali sa pod stanovisko predseda strany SaS Richard Sulík, podpredseda Ľubomír Galko a podpredsedníčka Jana Kiššová. 

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:25 Noviny TV JOJ
06:15 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
05:00 Naši
05:25 Miláčikovo
05:50 Kutyil s.r.o.
05:20 Premeny domov na Havaji
05:45 Mladé víno
08:05 Chyťte to dievča
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:00 Dárce
06:50 Henry ze zkumavky
08:35 Rodinka