Janíček tvrdí, že jeho obvinenie bolo zmanipulované. Prokuratúra pochybenia nezistila

Janíček tvrdí, že jeho obvinenie bolo zmanipulované. Prokuratúra pochybenia nezistila

BRATISLAVA / Generálna prokuratúra preverila postupy dozorujúcich prokurátorov v prípadoch trenčianskych podnikateľov, ktorí obviňujú bývalú sudkyňu a terajšiu štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú z údajnej korupcie a prepojenia na podsvetie.

Podľa generálnej prokuratúry boli preverované prípady prešetrené zákonným postupom a pochybenia nezistila. Podnikateľ, ktorého pred rokmi Jankovská ako sudkyňa odsúdila s ďalším mužom pre vydieranie sa snaží o obnovu konania súdneho procesu. Tvrdí, že získal dôkazy ktoré dokazujú, že jeho obvinenie bolo zmanipulované podsvetím.

Podnikateľ Ondrej Janíček tvrdí, že prišiel o budovu v centre mesta po tom, čo ho na konci 90. rokov polícia účelovo obvinila z vydierania. Kým bol vo väzbe, mafia mala zatlačiť na jeho rodinu, aby prepísala podiely vo firme na vopred dohodnutých ľudí. Celú akciu mal riadiť nebohý Peter Čongrády, boss jednej z vetiev bratislavskej zločineckej skupiny Sýkorovcov. A to za asistencie sudkyne Moniky Jankovskej, ktorá o jeho väzbe rozhodovala. Jankovská naopak podnikateľa žaluje pre krivé obvinenie a ohováranie.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:30 NOVÉ BÝVANIE
12:55 NA CHALUPE
14:05 Panelák
10:55 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
12:00 MacGyver
13:00 Spravodlivosť v krvi VII.
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:15 Oskar v balóne
10:40 Příběh jedné jízdy
12:35 Jmenuji se Jerry
14:25 Zátah