Janíček tvrdí, že jeho obvinenie bolo zmanipulované. Prokuratúra pochybenia nezistila

Janíček tvrdí, že jeho obvinenie bolo zmanipulované. Prokuratúra pochybenia nezistila

BRATISLAVA / Generálna prokuratúra preverila postupy dozorujúcich prokurátorov v prípadoch trenčianskych podnikateľov, ktorí obviňujú bývalú sudkyňu a terajšiu štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú z údajnej korupcie a prepojenia na podsvetie.

Podľa generálnej prokuratúry boli preverované prípady prešetrené zákonným postupom a pochybenia nezistila. Podnikateľ, ktorého pred rokmi Jankovská ako sudkyňa odsúdila s ďalším mužom pre vydieranie sa snaží o obnovu konania súdneho procesu. Tvrdí, že získal dôkazy ktoré dokazujú, že jeho obvinenie bolo zmanipulované podsvetím.

Podnikateľ Ondrej Janíček tvrdí, že prišiel o budovu v centre mesta po tom, čo ho na konci 90. rokov polícia účelovo obvinila z vydierania. Kým bol vo väzbe, mafia mala zatlačiť na jeho rodinu, aby prepísala podiely vo firme na vopred dohodnutých ľudí. Celú akciu mal riadiť nebohý Peter Čongrády, boss jednej z vetiev bratislavskej zločineckej skupiny Sýkorovcov. A to za asistencie sudkyne Moniky Jankovskej, ktorá o jeho väzbe rozhodovala. Jankovská naopak podnikateľa žaluje pre krivé obvinenie a ohováranie.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:35 POLICAJTI V AKCII
06:20 Profesionáli
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:55 Poslední templář
07:30 Jezdkyně
09:20 Bobule