Janíček tvrdí, že jeho obvinenie bolo zmanipulované. Prokuratúra pochybenia nezistila

Janíček tvrdí, že jeho obvinenie bolo zmanipulované. Prokuratúra pochybenia nezistila

BRATISLAVA / Generálna prokuratúra preverila postupy dozorujúcich prokurátorov v prípadoch trenčianskych podnikateľov, ktorí obviňujú bývalú sudkyňu a terajšiu štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú z údajnej korupcie a prepojenia na podsvetie.

Podľa generálnej prokuratúry boli preverované prípady prešetrené zákonným postupom a pochybenia nezistila. Podnikateľ, ktorého pred rokmi Jankovská ako sudkyňa odsúdila s ďalším mužom pre vydieranie sa snaží o obnovu konania súdneho procesu. Tvrdí, že získal dôkazy ktoré dokazujú, že jeho obvinenie bolo zmanipulované podsvetím.

Podnikateľ Ondrej Janíček tvrdí, že prišiel o budovu v centre mesta po tom, čo ho na konci 90. rokov polícia účelovo obvinila z vydierania. Kým bol vo väzbe, mafia mala zatlačiť na jeho rodinu, aby prepísala podiely vo firme na vopred dohodnutých ľudí. Celú akciu mal riadiť nebohý Peter Čongrády, boss jednej z vetiev bratislavskej zločineckej skupiny Sýkorovcov. A to za asistencie sudkyne Moniky Jankovskej, ktorá o jeho väzbe rozhodovala. Jankovská naopak podnikateľa žaluje pre krivé obvinenie a ohováranie.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Mechanik zabijak 2
22:40 Periskop hore a dole
00:50 Noviny TV JOJ
20:45 Neriadená strela
22:50 Mesto 44
01:40 Smrť jej pristane
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
22:00 INKOGNITO
20:25 Robošváb IV.
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
20:15 Gun Shy - Hrdina náhodou
21:55 Otcové a dcery
23:45 Jako ty