Komunálne voľby sú na obzore. Začali sa písať už aj dohody o spolupráci

Komunálne voľby sú na obzore. Začali sa písať už aj dohody o spolupráci

BRATISLAVA / Šéfov radníc už na jeseň čakajú voľby. Aj lídri politických strán vedia, že je najvyšší čas pripravovať dohody o spolupráci. Kým Robert Fico ešte o voľbách nahlas nehovorí, opozícia sa už stihla dostať do konfliktu.

Presný dátum komunálnych volieb zatiaľ nie je známy, pravdepodobne ale budú už v novembri. Už dnes sa ale píšu dohody o spolupráci. Alojz Hlina (KDH) sa už pred niekoľkými týždňami posťažoval, že dvojblok OĽaNO a SaS ho ako rovnocenného partnera akosi nechce. "Viete, keď niečo varíte, nie vždy to vyzerá pekne, tak načo tým zaťažovať verejnosť."  

Igor Matovič mu odkázal, že predtým ako vypustia do médií krakena, je lepšie si radšej sadnúť. Akokoľvek to Hlinu mrzí, zrejme nebude vypočutý. Už o niekoľko dní by na stole mala byť dohoda medzi OĽaNO a SaS o spolupráci v dvojbloku. "A potom sa budeme snažiť, aby sa ďalšie demokratické strany pridali," dodáva Ľubomír Galko (SaS). 

Najsilnejší post, o ktorý v komunálnych voľbách ide, je pozícia bratislavského primátora. Už teraz sa objavujú prvé mená. Najvýraznejšie rezonuje meno Ján Budaj. Ten priznal, že chce priniesť zmenu ale nepotvrdil priamo svoju kandidatúru. "Na funkciu primátora Bratislavy máme viacero záujemcov a viacero mien," informuje Veronika Remišová (OĽaNO). 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 POLICAJTI V AKCII
10:20 MacGyver
12:50 Prvé oddelenie II.
13:40 Planéta bez ľudí II.
11:30 JAG III.
13:30 Kosti IV.
14:30 Vražedné Miami
12:25 Oskar v balóne
12:45 Medzi nami zvieratkami
12:50 Rybičky Flip a Flap
11:45 Tanec draků
13:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
15:10 Absurdistán