Komunálne voľby sú na obzore. Začali sa písať už aj dohody o spolupráci

Komunálne voľby sú na obzore. Začali sa písať už aj dohody o spolupráci

BRATISLAVA / Šéfov radníc už na jeseň čakajú voľby. Aj lídri politických strán vedia, že je najvyšší čas pripravovať dohody o spolupráci. Kým Robert Fico ešte o voľbách nahlas nehovorí, opozícia sa už stihla dostať do konfliktu.

Presný dátum komunálnych volieb zatiaľ nie je známy, pravdepodobne ale budú už v novembri. Už dnes sa ale píšu dohody o spolupráci. Alojz Hlina (KDH) sa už pred niekoľkými týždňami posťažoval, že dvojblok OĽaNO a SaS ho ako rovnocenného partnera akosi nechce. "Viete, keď niečo varíte, nie vždy to vyzerá pekne, tak načo tým zaťažovať verejnosť."  

Igor Matovič mu odkázal, že predtým ako vypustia do médií krakena, je lepšie si radšej sadnúť. Akokoľvek to Hlinu mrzí, zrejme nebude vypočutý. Už o niekoľko dní by na stole mala byť dohoda medzi OĽaNO a SaS o spolupráci v dvojbloku. "A potom sa budeme snažiť, aby sa ďalšie demokratické strany pridali," dodáva Ľubomír Galko (SaS). 

Najsilnejší post, o ktorý v komunálnych voľbách ide, je pozícia bratislavského primátora. Už teraz sa objavujú prvé mená. Najvýraznejšie rezonuje meno Ján Budaj. Ten priznal, že chce priniesť zmenu ale nepotvrdil priamo svoju kandidatúru. "Na funkciu primátora Bratislavy máme viacero záujemcov a viacero mien," informuje Veronika Remišová (OĽaNO). 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:40 Noviny TV JOJ
07:30 Súdna sieň
08:40 Súdna sieň
06:50 PÁLI VÁM TO
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:45 Najkrajšie bývanie I.
06:25 Panelák
07:30 Nákupné maniačky
09:00 Najlepšie torty
07:00 Macko Uško
07:10 Rapotáčik
07:20 Agi Bagi
06:10 Neřízená střela
08:00 Belmondo
09:50 Kouzelný Valentýn