Jasno
24°
Bratislava
Elena Helena
18.8.2022
Sulík chce podať žalobu na Fica za jeho tvrdenie o drogách v SaS
Zdielať na
Politika

Sulík chce podať žalobu na Fica za jeho tvrdenie o drogách v SaS

BRATISLAVA / Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík chce podať trestné oznámenie a civilnú žalobu na premiéra Roberta Fica. Ten minulý týždeň povedal, že problémom SaS sú drogy. Chce ale dať Ficovi ešte šancu, aby vzal späť svoje tvrdenie.

"Nečakám, že sa ospravedlní. Stačí mi, keď zoberie tvrdenie späť. Ak nie, podám trestné oznámenie,“ vyhlásil Sulík s tým, že Fico by sa nemal spoliehať na to, že sa mu nič nestane, pretože SaS, keď sa stane súčasťou vlády, vymení štyroch funkcionárov v bezpečnostných zložkách. Má ísť o pozície generálneho prokurátora, špeciálneho prokurátora, šéfa Národnej kriminálnej agentúry a polície. "Ak tam budú čestní ľudia a čestný sudca, Robert Fico skončí v base,“ dodal Sulík.

Sulík si bol spraviť test v Centre pre liečbu drogových závislostí u Ľubomíra Okruhlicu. Test bol negatívny. Sulík tvrdí, že drog ako kokaín alebo pervitín sa v živote nedotkol. Sulík tiež zdôraznil, že on radšej nebude poukazovať na niektorých členov vlády v tejto súvislosti. Podpredseda SaS Ľubomír Galko označil Fica za podliaka. "Dávam mu verejnú ponuku, pôjdem na drogový test. Ale poprosil by som, aby tam Robert Kaliňák išiel so mnou. Laboratórium si môže Kaliňák vybrať sám,“ vyhlásil Galko.

Sulík spája výroky Fica s kritikou SaS na adresu špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorý zo 61 prípadov nepodal ani jedinú obžalobu. „Vyzvali sme ho, aby odstúpil. Podľa hysterickej reakcie Fica sme trafili klinec po hlavičke. Fico však proti nemu nekoná, ale chráni ho. Vyšiel s ničím nepodloženými a podlými obvineniami, ktoré nestoja na fakte, len urážajú. Fico sa tým priznal, že Kováčik je tam na to, aby zametal kauzy Smeru pod koberec,“ vyhlásil s tým, že krivé útoky zasiahli každého z SaS. „Nie sme len politici, ale aj rodičia,“ dodal.

"Prosím, choďte za pánom Sulíkom a spýtajte sa ho, aké bolo menu na večierku 27. júla 2016," zareagoval Robert Fico. Sulík povedal, že v daný deň mali športový deň, boli na strelnici, neskôr hrali golf pri Prievidzi, mali večeru a pomerne skoro išiel spať.

Súvisiace články

Najčítanejšie