Balíčky pre chudobných sa odkladajú, nevieme minúť milióny od Únie

Balíčky pre chudobných sa odkladajú, nevieme minúť milióny od Únie

BRATISLAVA / Nezamestnaní v hmotnej núdzi, ale aj iní sociálne odkázaní ľudia, mali v tomto roku dostať potravinový balíček. Doteraz sa tak nestalo, problémom je distribúcia.

Prisľúbené potravinové a hygienické balíčky pre najchudobnejších na tento rok zatiaľ zostávajú len sľubom. "Distribúcia potravín je veľmi náročný logistický proces. Začiatkom novembra bude vyhlásené verejné obstarávanie na dodávateľa," informuje hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová.

Rozdávanie potravinových balíčkov pred pár rokmi dopadlo fiaskom. Pre zlú distribúciu potravín v roku 2011, je teraz Ústredie mimoriadne opatrné.

Štyri časti

Táto pomoc pre ľudí v hmotnej núdzi je naplánovaná až do roku 2020 a jej celková hodnota by mala byť vo výške 65 miliónov eur. Nie je to však len o potravinových balíčkoch. Pozostáva zo štyroch častí:

Časti potravinového balíčka
hygienické balíčky
potravinové balíčky
teplé jedlo pre ľudí bez prístrešia
distribúcia darovaných potravín

Do konca tohto roka chcú stihnúť rozdať teplé jedlo a distribúciu darovaných potravín. Sľubované potravinové a hygienické balíčky by mali prísť na rad v prvom kvartáli roku 2016. "Ten termín 1. kvartál 2016 je fixný. V budúcom roku počítame dvakrát ročne potravinový balíček a raz ročne hygienický," dodáva Lukáčová.

Bohatší

Potravinový balíček by mal byť výrazne bohatší než ten z roku 2011. V ňom prevažovala najmä múka. "V tomto balíku budú cestoviny, ryža, cukor, konzervy, strukoviny. Hygienický balíček bude obsahovať mydlo, zubné kefky, šampón," vymenováva hovorkyňa.

Pozrite si diskusiu na tému potravinové balíčky:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ-Aneta Sedlmair-Parišková

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:50 S PRAVDOU VON
00:15 Vražedné čísla IV.
01:15 PRÁZDNINY IV.
22:30 Jedného dňa, možno
01:00 Letecké katastrofy X.
02:00 Prvé oddelenie
23:00 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
00:00 Život po ľuďoch I.
01:00 POLICAJTI V AKCII
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Bob staviteľ XV. - XVIII.
00:05 Rapotáčik 2
22:35 Kovbojové a vetřelci
00:25 Plán útěku
02:20 12 let v řetězech