FOTO: Školáčka Emka ulovila obrovského sumca. Sama s ním bojovala desiatky minút

FOTO: Školáčka Emka ulovila obrovského sumca. Sama s ním bojovala desiatky minút

RUŽINÁ / Iba 14-ročnej Emke sa podarilo to, o čom mnohí iba snívajú. Školáčka vo vodnej nádrži Ružiná ulovila obrovského sumca. Úplne sama s ním bojovala desiatky minút.

Obdivné pochvaly od starých rybárov si vyslúžilo iba 14-ročné dievča. "Úlovok je to gigantický by som povedal, že väčšina sumčiarov takéto sumce videla iba na obrázkoch. Druhá vec, že ho vytiahla ona," vraví pyšne otec malej rybárky. 

Ema bola v člne so svojím otcom a kamarátom Maťom. "Ocino iba vábil a skočila ryba, tak som zatrhla a ťahala som," opisuje Emka. Nočný súboj s obrovským sumcom trval približne hodinu a pol. Školáčka  síce priznala, že to bolo mimoriadne ťažké, no ani na chvíľu jej nenapadlo to, že by tento boj mala prehrať práve ona. "Chcela som, aby boli Maťo a ocino na mňa hrdí a chcela som to vytiahnuť sama. Áno, nevládala som už ku koncu. Ale nevzdala som to," priznala. 

Boli to dlhé a ťažké minúty. Hoci bola ryba na háčiku, kedykoľvek sa mohla vyslobodiť. "Držal fakt na kúštičku kože a to už bolo také buď, alebo," povedal Emin brat. Nakoniec sa podarilo sumca vytiahnuť až do člna a odviezť na breh. Keď do rúk zobrali centimeter, prekvapenie bolo obrovské - 205 centimetrov a 63 kilogramov. 

"Som neveril vlastným očiam, že ona chytila takú rybu a nie ja. Dúfam, že ju raz prekonám," dodal s úsmevom otec. Školáčku k rybárčeniu priviedol práve on. Emka mala vtedy iba 2 roky. Slečna s netradičným koníčkom má momentálne ešte jeden rybársky sen a to vybrať sa na sumce do Talianska.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:10 HESLO
23:50 Kosti
00:50 Dr. Dokonalý
23:15 10 000 svätých
01:25 Najlepšie svetové videá II.
02:10 DEDIČSTVO
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
23:55 Tajné životy boháčov IV.
00:25 Tajné životy boháčov IV.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Rapotáčik 2
22:10 Hotel Artemis
23:55 Strážce spravedlnosti I.
00:40 Strážce spravedlnosti I.