V bratislavskej ZOO pribudli exotické mláďatá. Ako žijú v našich podmienkach?

V bratislavskej ZOO pribudli exotické mláďatá. Ako žijú v našich podmienkach?

BRATISLAVA / Mnohí noví zvierací drobci v bratislavskej zoologickej záhrade síce majú pôvod v exotických krajinách, ale narodili sa na Slovensku. V najbližších týždňoch ošetrovatelia očakávajú aj ďalšie prírastky. Ako ale exotické zvieratá zvládajú podmienky u nás?

Väčšina mláďat neskôr putuje ďalej. Aj kvôli vedomiu, že neostanú tu, ich vraj zoologička z bratislavskej ZOO Martina Nemčeková radšej neoslovuje menami. Pred tromi týždňami sa tu narodil dikobraz. Hoci si ľudia myslia, že svoje ostne strieľajú, nie je to tak. Dikobrazy ostne strácajú a povinnosťou ošetrovateľov je ich zbierať. "Oni nemajú ostne keď sa rodia, až po 3 týždňoch majú také mäkké," povedala. 

V ZOO bude táto jar naozaj plodná. Len nedávno sa totiž narodilo aj mláďa ťavy. Ošetrovatelia mali najväčšie obavy z toho, aby mama dovolila mláďaťu napiť sa mlieka. "Nechce mu dovoliť sa napiť. Stará sa o neho, umýva ho ale nedovolí sa mu napiť. Ak sa mláďa nenapije do 12 hodín tak uhynie. My sa ju snažíme učiť na to celý rok, ošahávame jej vemeno," vysvetlila ošetrovateľka a zoologička Martina Nemčeková.  Mláďatá nosia na sebe niekoľko dní aj dve lemurie samice. Prírastok teraz ale netrpezlivo očakávajú aj vo výbehu so zebrami. 

Zviera už viac nie je vec. Viac o zákone v reportáži tu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
10:15 Nákupné maniačky
11:55 NOVÉ BÝVANIE
13:15 Simpsonovci XXII.
10:55 JAG IV.
12:00 Slobodní so záväzkami
12:30 Slobodní so záväzkami
11:20 Fix a Foxi
11:45 Albert spoznáva svet
12:00 Oskar v balóne
09:55 Dům snů
11:40 Vztah pro psa
13:15 Kid