V bratislavskej ZOO pribudli exotické mláďatá. Ako žijú v našich podmienkach?

V bratislavskej ZOO pribudli exotické mláďatá. Ako žijú v našich podmienkach?

BRATISLAVA / Mnohí noví zvierací drobci v bratislavskej zoologickej záhrade síce majú pôvod v exotických krajinách, ale narodili sa na Slovensku. V najbližších týždňoch ošetrovatelia očakávajú aj ďalšie prírastky. Ako ale exotické zvieratá zvládajú podmienky u nás?

Väčšina mláďat neskôr putuje ďalej. Aj kvôli vedomiu, že neostanú tu, ich vraj zoologička z bratislavskej ZOO Martina Nemčeková radšej neoslovuje menami. Pred tromi týždňami sa tu narodil dikobraz. Hoci si ľudia myslia, že svoje ostne strieľajú, nie je to tak. Dikobrazy ostne strácajú a povinnosťou ošetrovateľov je ich zbierať. "Oni nemajú ostne keď sa rodia, až po 3 týždňoch majú také mäkké," povedala. 

V ZOO bude táto jar naozaj plodná. Len nedávno sa totiž narodilo aj mláďa ťavy. Ošetrovatelia mali najväčšie obavy z toho, aby mama dovolila mláďaťu napiť sa mlieka. "Nechce mu dovoliť sa napiť. Stará sa o neho, umýva ho ale nedovolí sa mu napiť. Ak sa mláďa nenapije do 12 hodín tak uhynie. My sa ju snažíme učiť na to celý rok, ošahávame jej vemeno," vysvetlila ošetrovateľka a zoologička Martina Nemčeková.  Mláďatá nosia na sebe niekoľko dní aj dve lemurie samice. Prírastok teraz ale netrpezlivo očakávajú aj vo výbehu so zebrami. 

Zviera už viac nie je vec. Viac o zákone v reportáži tu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti
23:15 Nájomný vrah
01:00 Pravek útočí
20:10 Kráčajúca skala
22:00 Rozvod po francúzsky
00:30 SVET POD HLAVOU
21:25 Bez druhej šance
22:40 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
23:50 Nákupné maniačky
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:15 Fakjů pane učiteli 2
22:15 Reportér
00:15 Zoolander No. 2