Zatiahnuté
Bratislava
Miroslav
29.3.2023
VIDEO: Nórske gangy - mier na počesť obetí...
Zdielať na

VIDEO: Nórske gangy - mier na počesť obetí...

Tisícky motorkárov zo znepriatelených nórskych gangov uzavreli mier. Položením kvetov na pobreží si uctili pamiatku 68-ich mladých ľudí, ktorých zabil Anders Behring Breivik na ostrove Utoya.

"Bok po boku tu išli Hell´s Angels, Coffin Cheaters aj Outlaws. Bolo to prvýkrát, čo tieto gangy išli spoločne," povedal motorkár Henrik Bauer Larsen. "Tieto skupiny nie sú kamarátmi," dodal na adresu ,v koži oblečených, jazdcov.

"Za normálnych okolností spolu tvrdo bojujú. Ale dohodli sme sa, že necháme politiku stranou, a všetci budeme stáť spoločne. V každom ztýchto gangov je niekto, kto poznal niekoho zastreleného na ostrove. Proste sme chceli vzdať svoj hold obetiam a ich rodinám, " uzavrel motorkár Henrik Bauer Larsen.

Podľa jeho slov sa na pobreží zišlo 550 motorkárov z nórskeho motocyklového zväzu, ktorý každoročne usporiada spanilú jazdu motoriek značky Harley Davidson a stovky ďalších sa pripojili nielen z Nórska, ale aj zo zvyšku Škandinávie. Podľa zúčastnených to bol najväčší konvoj motorkárov v nórskej histórii.

"Prímerie nevydrží. Ale pripojili sa k nám dokonca aj policajti na motorkách. Uvolnili nám cestu z Osla do Sundvoldenu a na pobreží nachystali priestor pre motorky, aby sme mohli prísť až na pobrežie," dodal Larsen.

youtube.com

Súvisiace články

Najčítanejšie správy