Armáda vtrhla i do Jasynuvata, nad mestom vládne ukrajinská vlajka

Armáda vtrhla i do Jasynuvata, nad mestom vládne ukrajinská vlajka

KYJEV / Ukrajinské ozbrojené sily v nedeľu obsadili strategicky významné mesto Jasynuvata, ktoré leží na severných prístupoch k Donecku. Prezident Porošenko oznámil, že nad mesto, ktoré dlho držali povstalci, zavládla ukrajinská vlajka. Tvrdé boje na severnom predmestí Donecka v nedeľu potvrdili i povstalci.

Do mesta okrem armádnych jednotiek vstúpili i oddiely bojovníkov Národnej gardy, ktorí podľa prezidenta v pouličných bojoch likvidujú posledné hniezda odporu separatistov. Ťažké boje na sever od Donecka v nedeľu hlásili i povstalci.

Armáda pri raketovom ostreľovaní ťažko poškodila obec Makijivku, ktorá leží tesne vedľa štyridsaťtisícového mesta Jasynuvata. V Makijivke údajne horí veľká koksovňa. Útok zabil i civilistov, píše server Novorossija.

Bojový úspech

Ukrajinskí vojaci zaznamenali bojový úspech aj v jednej z luhanských štvrtí, ktorú obsadili. Na miestnom policajnom oddelení vyvesili ukrajinskú vlajku, oznámil hovorca protipovstaleckej operácie Andrij Lysenko.

Uviedol tiež, že cez rusko-ukrajinskú hranicu prenikol ďalší konvoj ťažkej ruskej výzbroje určenej pre oddielu separatistov.

Jednotky ukrajinskej armády podľa Andrija Lysenka obsadili časť Žovtneve v Luhansku a zmocnili sa policajnej stanice, na ktorej vztýčili štátnu vlajku.

Operácia sa uskutočnila v rámci širšej ofenzívy na severovýchodnom predmestí Velyka Verhunka.

Lysenko s odvolaním na informácie ukrajinských pohraničníkov ďalej uviedol, že zaznamenali ďalší presun ruskej vojenskej techniky, ktorá má byť doručená separatistom.

Raketomety Grad

V kolóne boli podľa hovorcu tri batérie raketometov Grad. "Ruské letectvo v posledných dvadsiatich štyroch hodinách desaťkrát narušilo ukrajinský vzdušný priestor," informoval Lysenko.

Ukrajinské velenie oznámilo, že východoukrajinskí povstalci zostrelili v noci zo soboty na nedeľu armádnu stíhačku MiG-29, Rebeli zostrelili stíhačku v Luhansku, pilot sa katapultoval.

Boje na Ukrajine, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, ČTK, Novorossija

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:30 Kung Fu Panda
09:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
12:10 Shrek
07:15 Kutyil s.r.o. II.
08:10 Miláčikovo
08:45 Nová záhrada
06:50 Utekajme, už ide!
09:00 Samé šťastie
11:25 Denník slabocha
07:55 Malí fidlikanti
08:10 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
08:30 Petronela Jabĺčková
07:05 Černobyl
09:15 Proxima
11:15 Krokodýl Dundee rytířem