Jasno
27°
Bratislava
Stela
3.10.2023
Hlasový záznamník zo zostreleného lietadla je neporušený
Zdielať na

Hlasový záznamník zo zostreleného lietadla je neporušený

AMSTERDAM / Hlasový záznamník z malajzijského boeingu zostreleného minulý štvrtok nad Ukrajinou je v dobrom stave. Oznámila to Medzinárodná organizácia pre civilné letectvo, ktorá sa podieľa na vyšetrovaní tragédie. Stav druhej čiernej skrinky, ktorá zaznamenáva letové údaje, sa ešte stále vyhodnocuje.

Oba záznamníky zo zostreleného lietadla previezli tento týždeň z východu Ukrajiny do Británie, kde uskutočnia ich analýzu. Britský premiér David Cameron oznámil, že analýzu budú na žiadosť Holandska vykonávať Briti v spolupráci s ďalšími zahraničnými expertmi. Kedy budú známe prvé výsledky zatiaľ známe nie je.

Boeing 777 spoločnosti Malaysia Airlines letiaci z Amsterdamu do Kuala Lumpur sa minulý štvrtok zrútil v oblasti pri ukrajinsko-ruskej hranici. O život prišlo všetkých 298 ľudí na palube vrátane 193 Holanďanov a 43 Malajzijčanov.

Stroj bol pravdepodobne zostrelený raketou, pričom hlavné podozrenie zatiaľ padá na proruských povstalcov, proti ktorým už niekoľko mesiacov bojuje ukrajinská armáda.

Telá previezli do Holandska

V stredu ráno už prepravili 50 rakiev na charkovské letisko, kde po krátkom pietnom obrade začali telá nakladať do holandského transportného lietadla Herkules C-130 a austrálskeho Boeingu C17.

SITA


Lietadlo pristálo pred štvrtou hodinou odpoludnia v holandskom Eindhovene. Na letisku ich bol okrem iných kráľ Willem-Alexander s kráľovnou Máximou a premiérom Markom Ruuteom.

Priamo v Holandsku sa nachádza aj reportér TV JOJ Martin Krpač, pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy