Oblačno
22°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Poľsko-americké vzťahy za veľa nestoja
Zdielať na
Zahraničie

Poľsko-americké vzťahy za veľa nestoja

Zdroj: SITA

VARŠAVA / Poľský časopis Wprost má k dispozíi ďalšiu kontroverznú nahrávku. Zatiaľ čo minulý týždeň zverejnil obsah rozhovoru guvernéra centrálnej banky s ministrom vnútra, teraz získal magazín záznam ministra zahraničných vecí Radoslawa Sikorskeho.

Časopis plánuje zverejniť prepis záznamu v plnom rozsahu v pondelok alebo v utorok. Poľské médiá už ale v nedeľu citovali niekoľko úryvkov.

"Vieš predsa, že poľsko-americké vzťahy za veľa nestoja," povedal šéf poľskej diplomacie svojmu kolegovi ministrovi financií Jacekovi Rostowskemu.

Ďalej mal vulgárne vysvetľoval, že vzájomné vzťahy sú dokonca škodlivé, pretože dávajú Poľsku falošný pocit bezpečia. Zároveň si nadštandardnými vzťahmi s Washingtonom zbytočne znepriatelilo Nemecko a Rusko.

Pomocná ruka pri financovaní

Do tejto chvíle sa ani jeden z protagonistov k nahrávke nevyjadril. Nie je teda jasné, či je autentická. Wprost zatiaľ neprezradil, ako sa k nej dostal.

Časopis minulý týždeň vydal prepis nahrávky rozhovoru guvernéra centrálnej banky Marka Belku s ministrom vnútra Bartolomiejom Sienkiewiczom. Sľúbil pomoc vláde pri financovaní deficitu. VIAC TU.

Súvisiace články

Najčítanejšie