Zo Slavjansku prichádzajú správy o mŕtvych civilistoch

Zo Slavjansku prichádzajú správy o mŕtvych civilistoch

SLAVJANSK / Počas nočných bojov vo východoukrajinskom Slavjansku zahynuli dvaja civilisti. Ďalší sú zranení, oznámili proruskí separatisti. Kyjev informácie o obetiach nepotvrdil. Rebeli naznačili, že sú ochotní vymeniť skupinu pozorovateľov OBSE za väznených separatistov. Informáciu priniesol britský The Guardian.

Ďalších šesť obetí

Strety sú hlásené aj z obce Djakov, ktorá lezží pri hraniciach s Ruskom. Podľa ukrajinskej armády počas nočného útoku na zariadenie pohraničnej stráže boli zranení traja vojaci.

Vzbúrenci potvrdili, že sa v Slavjansku bojuje. Inak tomu nie je ani v Donecku. Líder proruských povstalcov na východe Ukrajiny Denis Pušilin potvrdil úmrtie ďalších šiestich svojich spolubojovníkov, ktorí sa podľa jeho slov snažili pozbierať mŕtve telá svojich kolegov zabitých počas tohtotýždňovej ofenzívy vládnych síl na letisku v meste Doneck.

Výmena za rebelov

Armáda oznámila, že v noci približne 80 ozbrojencov zaútočilo na pohraničnú oblasť Djakov v Luhanskej oblasti. Vládne sily sa podľa armády ocitli pod paľbou z granátometov. Ozbrojencov nakoniec prinútili, aby sa stiahli, píše The Guardian.

Reportér TV JOJ Martin Krpač sa vrátil z nebezpečnej oblasti, kde zúria boje. Bol hosťom v štúdiu vo Veľkých Novinách. Pozrite si priložené video:


Naďalej zostáva nejasný osud štyroch inšpektorov OBSE pôsobiacich v Doneckej oblasti. Skupiny, ktorú tvorí Dán, Estónec, Švajčiar a Turek, sa separatisti zmocnili v pondelok. Samozvaná Donecká ľudová republika zvažuje, že ich prepustí výmenou za rebelov, ktorých zadržali ukrajinské jednotky. Zatiaľ nepadlo konečné rozhodnutie.

Vyše dvadsať obetí

Medzitým sa čečenský vodca Ramzan Kadyrov opätovne ohradil proti obvineniam, že na vzbúrenom východe Ukrajiny bojujú zvláštne čečenské jednotky, ako tvrdí Kyjev. Pripustil, že v skupinách rebelov je podľa jeho odhadov štrnásť Čečencov, ktorí odišli na Ukrajinu z vlastnej vôle.

Situácia na ukrajinskom Slavjansku. Pozrite si priložené video:

Ukrajinská armáda podľa ministra obrany Mychaila Kovala za posledné dni počas bojov prišla o viac než dvadsať mužov. Koval obvinil Rusko zo špeciálnych operácií na východe Ukrajiny. Podľa médií pohraničníci v noci na sobotu na hraniciach v Luhanskej oblasti zaistili niekoľko vozidiel, v ktorých boli zbrane a munícia.

Zdroj: noviny.sk, The Guardian

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
20:25 Šport
19:30 Profesionáli II.
20:30 Kingsman: Zlatý kruh
23:30 Na nože
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
19:35 Arthur a Minimojovia
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
18:35 Tvoje tvář má můj hlas
20:15 Sbohem, královno
22:10 Hotel Artemis