V ukrajinskom Donecku platí stanné právo

V ukrajinskom Donecku platí stanné právo

DONECK / V ukrajinskom Donecku bolo vyhlásené stanné právo a zákaz nočného vychádzania. V krízovej oblasti sa opäť strieľa.

Nový prezident Ukrajiny Petro Porošenko odkázal, že Ukrajina je vo vojnovom stave, teroristov chytí a postaví pred súd. "Prečo to nejde ako u vás? Česi jeden národ, Slováci jeden národ. Rozdelili sa v mieri, na čo nám je vojna," pýta sa obyvateľka Donecka.

Zákaz vychádzania

V meste panuje stanné právo a zákaz vychádzania po desiatej večer. Kto to poruší, môže byť zastrelený. "Mám za sebou toho toľko, že sa nebojím ničoho," hovorí obyvateľ Donecka.

Nad centrom mesta lietali stíhačky. Podľa reportéra Martina Krpača preleteli nad mestom preto, aby zistili palebné stanoviská separatistov. V hoteli okamžite nastal chaos.

Separatisti zajali Slováka

Slovenský rezort diplomacie v stredu dostal informáciu o zadržaní skupiny jedenástich pozorovateľov. Tí sa na Ukrajine nachádzali v rámci osobitnej monitorovacej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

"Podľa dostupných informácií skupinu pozorovateľov zadržali doteraz neidentifikované ozbrojené osoby približne 35 kilometrov od mesta Doneck. Medzi zadržanými osobami je aj občan Slovenskej republiky," uvádza tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí. VIAC TU. 

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Martin Krpač

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:00 Prázdniny
16:00 Naši
16:45 Naši
15:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:25 Kosti IV.
14:55 FBI
15:55 Stratené duše II.
17:00 Záchranári
15:40 Rozprávanie o víle Amálke
15:50 Pat a Mat
16:00 Ocko hrdina
14:15 Šachový princ
16:15 Královská noc
18:05 Twilight sága: Rozbřesk - 1. část